Reklama

Reklama

MP w zapasach: Piętnasty z rzędu tytuł Brzozowskiego

Krystian Brzozowski (Orzeł Namysłów) wywalczył w Solcu Kujawskim 15. z rzędu tytuł mistrza Polski w zapasach w stylu wolnym. Tym samym wyrównał rekord Andrzeja Wrońskiego, zdobywcę dwóch złotych medali olimpijskich (Seul 1988, Atlanta 1996).

Po raz pierwszy w historii mistrzostwa kraju rozegrano jednocześnie w trzech grupach - mężczyzn w stylu klasycznym i wolnym oraz kobiet.

Reklama

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że to właśnie w naszym regionie miała miejsce tak duża impreza: 84. mistrzostwa klasyków, 67. wolniaków oraz 22. kobiet" - powiedział PAP prezes kujawsko-pomorskiego związku zapaśniczego Mikołaj Jarocki.

Udział w zawodach wzięło m.in. trzech medalistów mistrzostw Europy z Finlandii (2013): Brzozowski, Damian Janikowski i Anna Zwirydowska.

"Brzozowski wyrównał rekord Wrońskiego i wszystko wskazuje na to, że niedługo zostanie samodzielnym liderem tej klasyfikacji" - dodał Jarocki.

W kategorii 98 kg w stylu klasycznym Janikowski, który przegrał w finale z Marcinem Olejniczakiem, startował nie w swojej wadze; był lżejszy od rywala o prawie 10 kg.

"To po części usprawiedliwia przegraną Damiana. Z drugiej jednak strony jeśli ogląda się taki finał, gdzie walczy medalista olimpijski i mistrzostw Europy i przegrywa, jest to z pewnością jakaś niespodzianka" - zaznaczył prezes kujawsko-pomorskiego związku.

Medaliści 67. mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym (rywalizowało 91 zawodników z 30 klubów):

57 kg

1. Adam Słowiński (Ceramik Krotoszyn)

2. Grzegorz Łabus (Slavia Ruda Śląska)

3. Łukasz Stelmaszak (UKS SMS Łódź)

   Patryk Szałowski (Pogoń Ruda Śląska)

   61 kg

1. Dawid Romanowicz (ZTA Zgierz)

2. Kamil Kostrubiec (Zapasy Kołobrzeg)

3. Piotr Soroka (Spartakus Pyrzyce)

   Tomasz Stasicki (LMKS Krasnystaw)

   65 kg

1. Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard)

2. Paweł Albinowski (Mazowsze Teresin)

3. Mateusz Nejman (ZTA Zgierz)

   Marcin Majka (ZTA Zgierz)

   70 kg

1. Rafał Statkiewicz (Grunwald Poznań)

2. Arkadiusz Bohm (Orzeł Namysłów)

3. Piotr Krajewski (Grunwald Poznań)

   Arkadiusz Szeja (Piast Wola)

   74 kg

1. Krystian Brzozowski (Orzeł Namysłów)

2. Andrzej Sokalski (Slavia Ruda Śląska)

3. Andrzej Grzelak (Grunwald Poznań)

   Michał Suchorowiec (Budowlani Olsztyn)

   86 kg

1. Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów)

2. Maciej Balawender (Grunwald Poznań)

3. Patryk Dublinowski (AKS Białogard)

   Sebastian Jezierzański (Dąb Brzeźnica)

   97 kg

1. Zbigniew Baranowski (AKS Białogard)

2. Damian Terenowicz (ZTA Zgierz)

3. Radosław Baran (Grunwald Poznań)

   Maciej Hasiec (UAKS Podlasie Białystok)

   125 kg

1. Kamil Skaskiewicz (AKS Białogard)

2. Radosław Dublinowski (AKS Białogard)

3. Krzysztof Swoboda (ZTA Zgierz)

   Dariusz Filipczak (Ceramik Krotoszyn)

   klasyfikacja klubów

1. AKS Białogard       232 pkt

2. WKS Grunwald Poznań 171

3. ZTA Zgierz          164

   Medaliści 84. mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym (97 zawodników z 21 klubów):

   59 kg

1. Michał Tracz (Śląsk Wrocław)

2. Dawid Ersetic (Unia Racibórz)

3. Arkadiusz Gucik (Unia Racibórz)

   Przemysław Piątek (Olimpijczyk Radom)

   66 kg

1. Daniel Rutkowski (Olimpijczyk Radom)

2. Michał Kośla (Olimpijczyk Radom)

3. Edgar Melkumov (AKS Piotrków Trybunalski)

   Grzegorz Wanke (ZKS Miastko)

   71 kg

1. Przemysław Kraczkowski (Śląsk Wrocław)

2. Michał Medyński (Agros Żary)

3. Jacek Maliszewski (AZS AWF Warszawa)

   Krzysztof Bańczyk (Unia Racibórz)

   75 kg

1. Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom)

2. Łukasz Fafiński (Olimpijczyk Radom)

3. Jacek Tomaszewski (AKS Piotrków Trybunalski)

   Dawid Klimek (Śląsk Wrocław)

   80 kg

1. Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań)

2. Mateusz Wolny (Unia Racibórz)

3. Michał Król (AKS Piotrków Trybunalski)

   Łukasz Charzewski (Zagłębie Wałbrzych)

85 kg

1. Michał Pietrzak (Sobieski Poznań)

2. Krystian Formela (Cartusia Kartuzy)

3. Kamil Dzitkowski (AKS Piotrków Trybunalski)

   Piotr Przepiórka (Olimpijczyk Radom)

98 kg

1. Marcin Olejniczak (Sobieski Poznań)

2. Damian Janikowski (Śląsk Wrocław)

3. Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski)

Łukasz Konera (AKS Piotrków Trybunalski)

130 kg

1. Łukasz Banak (Śląsk Wrocław)

2. Andrzej Deberny (AKS Piotrków Trybunalski)

3. Marek Kraszewski (Śląsk Wrocław)

   Seweryn Szreder (AZS AWF Warszawa)

klasyfikacja klubów

1. Olimpijczyk Radom        333 pkt

2. AZS Piotrków Trybunalski 244

3. Śląsk Wrocław            239,5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje