Reklama

Reklama

Mistrzostwa Europy Muaythai 2014: Rusza sprzedaż biletów

Takiej imprezy sportowej w Krakowie jeszcze nie było. Od 23 do 28 września w stolicy Małopolski odbędą się mistrzostwa Europy w tajskim boksie. Od poniedziałku ruszy sprzedaż biletów na galę finałową, którą gościć będą mury nowoczesnej Kraków Areny.

O medale mistrzostw Europy rywalizować będą seniorzy, juniorzy i kadeci. Nie zabraknie oczywiście "Biało-czerwonych".  Kadrę dwóch pierwszych grup prowadzi Rafał Simonides, naszych najmłodszych zawodników przygotowuje natomiast Robert Karpiński.

Reklama

Spore nadzieje wiążemy zwłaszcza z występem dwóch zawodników z krakowskiego klubu Raczadam. Marcin Łepkowski i srebrny medalista niedawnych mistrzostw świata w Malezji Oskar Staszczak w optymalnej formie mogą powalczyć o najwyższe laury turnieju. Na nich, oczywiście, szanse medalowe Polaków się nie kończą (wspomnijmy choćby Joannę Świątkiewicz czy Mateusza Kopca).

Na chwilę obecną zgłoszonych jest już blisko 600 zawodników z 38 krajów. Wśród nich 22 seniorów i juniorów powołanych przez Rafała Simonidesa. To najważniejsza impreza boksu tajskiego w Europie w 2014 roku. W Polsce imprezy tej rangi w muaythai jeszcze nie było.

Mistrzostwa rozpoczną się 23 września. Do soboty na hali krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędą się walki eliminacyjne (wstęp wolny). Imprezę zwieńczy niedzielna gala finałowa. Finaliści stoczą walki o złote medale mistrzostw Europy w nowoczesnej Kraków Arenie.

Pojedynkom najlepszych zawodników muaythai Starego Kontynentu towarzyszyć będą koncerty i występy artystyczne. Organizatorzy zaplanowali pokazy m.in. Królewskiej Grupy Pokazowej z Tajlandii i Teatru Cieni "Fireflies" - finalistów programu "Mam talent". O doznania muzyczne zadbają Mateusz Ziółko, Drużyna Mistrzów czy DJ Groomy.

Gośćmi honorowymi będą m.in. Joanna Jędrzejczyk (wielokrotna mistrzyni świata i Europy w tajskim boksie, czołowa zawodniczka MMA), Przemysław Saleta (były mistrz Europy w boksie w wadze ciężkiej, mistrz świata i Europy w kickboxingu), a także utytułowani mistrzowie muaythai Andrej Kulebin i Dmitry Walent.

W poniedziałek (08.09.) ruszy sprzedaż biletów na galę finałową. Wejściówki w cenach 10, 15, 20 i 30 zł będzie można nabywać na stronie ticketpro.pl oraz w restauracji tajskiej Samui w Krakowie (ul. Wiślna 10, konieczny wcześniejszy kontakt - 662 099 661). Dostępne są także miejsca i stoliki VIP (blisko ringu, z cateringiem).

Galę finałową na żywo transmitować będzie Polsat Sport.

Autor: Dariusz Jaroń

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje