Reklama

Reklama

ME w zapasach. Porażka Radosława Marcinkiewicza w repesażu w wadze 86 kg

Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów) przegrał w Rzymie repesażowy pojedynek zapaśniczych mistrzostw Europy w stylu wolnym w wadze 86 kg z Bułgarem Ahmedem Magamajewem 1:4 i odpadł z walki o czołową lokatę w turnieju.

Gdyby Polak wygrał, miałby szansę stoczenia pojedynku o brązowy medal z reprezentantem Słowacji Borisem Makojewem.

Już po prawie 30 sekundach Magamajew prowadził 2:0 uzyskując punkty za sprowadzenie. Po analizie kolejnej akcji - kontry z obejścia wykonanej przez Marcinkiewicza, a ocenionej najpierw przez arbitra na 3:2 dla Polaka, sędziowie zmienili wynik akcji w wyniku protestu Bułgarów na niekorzystny dla Marcinkiewicza na 1:2. Druga runda zakończyła się bez punktów, przynosząc wygraną Bułgara w stosunku 4:1.

Późnym wieczorem w Rzymie pojedynek o złoty medal w kategorii 125 kg z Gruzinem Geno Petriaszwilim stoczy Robert Baran (Ceramik Krotoszyn).

Reklama

Dotychczas biało-czerwoni zdobyli w rzymskich mistrzostwach jeden medal - złoto w sobotę w kategorii 70 kg wywalczył Magomedmurad Gadżijew (AKS Madej Wrestling team Piotrków Trybunalski), który w finale pokonał Agahusejna Mustafajewa z Azerbejdżanu 2:0.

Bez medalu ze stolicy Włoch powrócili polscy specjaliści stylu klasycznego oraz zapaśniczki.

Dowiedz się więcej na temat: Radosław Marcinkiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje