Reklama

Reklama

ME w zapasach. Klasycy Bernatek i Pacurkowski awansowali do półfinału

Mateusz Bernatek w wadze 67 kg i Roman Pacurkowski w kat. 72 kg awansowali do sobotniego półfinału w odbywających się w Warszawie zapaśniczych mistrzostwach Europy w stylu klasycznym.

Bernatek (AKS Piotrków Trybunalski) w pierwszej walce w 1/8 finału pokonał Domiora Islamowa (Mołdawia) 3:1. Po pierwszej przegranej rundzie 0:1 Polak odrobił straty i awansował do ćwierćfinału, w którym miał spotkać się z mistrzem Europy z 2018 roku Rosjaninem Artiomem Surkowem. Ten jednak ze względu na kontuzję pleców poddał walkę umożliwiając Polakowi wejście do półfinału.

Pacurkowski (AZS AWF Warszawa) zanim awansował do czołowej czwórki pokonał w 1/8 finału Christopha Burgera (Austria) przez przewagę techniczną 10:0, a następnie brązowego medalistę ME 2020 Selcuka Cana (Turcja) 11:3.

Reklama

Poza burtą imprezy znaleźli się Edgar Babajan (Sobieski Poznań) walczący w kategorii 82 kg oraz jego kolega klubowy Tadeusz Michalik w wadze 97 kg.

Pierwszy z nich przegrał w kwalifikacjach z Jarosławem Filczakowem z Ukrainy 0:9, a drugi z Arvi Martinem Savolainenem (Finlandia) 7:16.

W mistrzostwach pozostaje debiutujący w imprezie Grzegorz Kunkel (Olimpijczyk Radom). W kwalifikacjach wagi 60 kg przegrał z Rosjaninem Siergiejem Jemielinem 0:9, ale rywal pozostaje w turnieju i niewykluczone, że jego wygrane prowadzące do finału stworzą Polakowi możliwość stoczenia kolejnej walki.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

jej/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL