ME w zapasach: Grzybicki siódmy, Piątek ósmy, Bernatek dziesiąty

Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski) zajął siódme miejsce w zapaśniczych mistrzostwach Europy w stylu klasycznym w Nowym Sadzie w wadze 98 kg. Przemysław Piątek (Olimpijczyk Radom, 59 kg) był ósmy, a kolega klubowy Grzybickiego Mateusz Bernatek (98 kg) - dziesiąty.

Grzybicki w pierwszym pojedynku (1/8 finału) położył na łopatki Daniela Gastla (Austria), a w ćwierćfinale przegrał z Balazsem Kissem (Węgry) 3:4. Rywalizowało 19 zawodników.

Piątek rozpoczął mistrzostwa od pokonania, także w 1/8 finału, Christophera Kraemera (Niemcy) 2:1, by w kolejnej ulec późniejszemu finaliście Kristianowi Frisowi (Serbia) przez przewagę techniczną 0:8. Dało mu to możliwość stoczenia dodatkowego pojedynku w repesażach ze Szwedem Bo Joakimem Fagerlundem, który odniósł zwycięstwo 3:1.

Identycznie ułożyły się losy Bernatka, ostatniego reprezentanta Polski startującego w sobotę. W 1/8 finału nie miał kłopotu z wygraniem walki z Hrachią Malkhasianem (Francja) 6:0. W kolejnej na jego drodze stanął późniejszy finalista Artem Surkow (Rosja), który pokonał zawodnika z Piotrkowa Trybunalskiego 5:1. W repesażach Bernatek nie dał rady Godze Gogiberaszwilemu (Gruzja), przegrywając 3:4.

W kategorii 59 kg startowało 16, a w 66 kg - 23 zapaśników.

W niedzielę, w ostatnim dniu ME 2017, walczyć będą: Dawid Kareciński (Śląsk Wrocław, 71 kg), Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom, 75), Edgar Babajan (Sobieski Poznań, 80) oraz jego kolega klubowy Tadeusz Michalik (85).