Reklama

Reklama

ME w zapasach. Dwa złota dla Rosjanek na półmetku rywalizacji kobiet

Dwa złota zdobyły zapaśniczki rosyjskie w pierwszym dniu walki o medale w mistrzostwach Europy kobiet w Rzymie. W piątek do pojedynku o brąz w kategorii 53 kg stanie Katarzyna Krawczyk (Cement Gryf Chełm).

W kategorii 55 kg najlepsza okazała się Olga Choroszczawcewa, a w 68 kg triumfowała Chanum Wielijewa.

Także w piątek rozpoczną się mistrzostwa Europy w stylu wolnym z udziałem siedmiu podopiecznych trenera Jusupa Abdusałmowa.

Do walki o medale staną: Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard/65 kg), Magomedmurad Gadżijew (AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski/70 kg), Patryk Ołenczyn (Dąb Brzeźnica/74 kg), Radosław Marcinkiewicz (Orzeł Namysłów/86 kg), Zbigniew Baranowski (AKS Białogard/92 kg), Radosław Baran (Grunwald Poznań/97 kg) oraz Robert Baran (Ceramik Krotoszyn/125 kg)(.

Reklama

Mistrzostwa zakończą się w niedzielę.

Wyniki czwartkowych walk o medale w turnieju kobiet:

waga 50 kg

o złoty

Miglena Seliszka (Bułgaria) - Oksana Ływacz (Ukraina)         5:3

o brązowe

Milana Dadaszewa (Rosja) - Evin Demirhan (Turcja)            10:4

Ksenia Stankewicz (Białoruś) - Emilia Budeanu (Mołdawia)     10:0, położenie na łopatki

waga 55 kg

o złoty

Olga Choroszczawcewa (Rosja) - Sołomija Wynnyk (Ukraina)     10:0 przewaga techniczna

o brązowe

Sofia Magdalena Mattsson (Szwecja) - Ellen Riesler (Niemcy)  10:0 przewaga techniczna

Bediha Gun (Turcja) - Maria Dragutan (Mołdawia)              11:4

waga 59 kg

o złoto

Anastasia Nichita (Mołdawia) - Biliana  Dudowa (Bułgaria)     5:4

o brązowe

Anhelina Łysak (Ukraina) - Laura Mertens (Niemcy)             6:0

Lubow Owczarowa (Rosja) - Elif Yanik (Turcja)                14:3 przewaga techniczna

waga 68 kg

o złoty

Chanum Wielijewa (Rosja) - Dalma Caneva (Włochy)             11:0 przewaga techniczna

o brązowe

Ałła Czerkasowa (Ukraina) - Hanna Sadczanka (Białoruś)        4:2, położenie na łopatki

Danute Domikaityte (Litwa) - Anna Schell (Niemcy)             9:0

waga 76 kg

o złoty

Yasemin Adar (Turcja) - Jekaterina Bukina (Rosja)             4:3

o brązowe

Iselin Solheim (Norwegia) - Wasilisa Marzaliuk (Białoruś)     6:6

Aline Rotter Focken (Niemcy) - Pauline Lecarpentier (Francja) 10:0

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje