Reklama

Reklama

ME w judo: złote medale dla Francji, Rosji, Belgii i Czech

Reprezentanci Francji, Rosji, Belgii i Czech zdobyli złote medale w sobotę, w ostatnim dniu odbywających się w Tel Awiwie mistrzostw Europy. Reprezentanci Polski tym razem nie stanęli ani razu na podium.

Reprezentanci Francji, Rosji, Belgii i Czech zdobyli złote medale w sobotę, w ostatnim dniu odbywających się w Tel Awiwie mistrzostw Europy. Reprezentanci Polski tym razem nie stanęli ani razu na podium.

W sobotę największe szanse walki o podium miał Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn). Polak rozpoczął turniej udanie od pokonania przez ippon Słoweńca Vito Dragica.

W ćwierćfinale przegrał jednak z Austriakiem Stephanem Hegyi, a w repesażu został pokonany przez Holendra Henka Grola, który ostatecznie zdobył brązowy medal.

W kat. 90 kg Polacy odpadli już po pierwszych pojedynkach. Piotr Kuczera (Kejza Team Rybnik) przegrał z Węgrem Krisztianem Tothem, a Rafał Kozłowski (AZS AWF Wrocław) - z Czechem Jirim Petrem.

W ostatnim dniu rozdane zostały medale w pięciu kategoriach: 90 kg, 100 kg i +100 kg mężczyzn oraz 78 kg i +78 kg kobiet. Wśród pań w obu kategoriach triumfowały reprezentantki Francji.

Reklama

Wyniki:

mężczyźni

90 kg

1. Michaił Igolnikow (Rosja)

2. Nemania Majdow (Serbia)

3. Nikoloz Sherazadishvili (Hiszpania)

 . Theodoros Tselidis (Grecja)

100 kg

1. Toma Nikifirov (Belgia)

2. Cyrille Maret (Francja)

3. Zelym Kotsojew (Azerbejdżan)

 . Peter Paltchik (Izrael)

+100 kg:

1. Lukas Krpalek (Czechy)

2. Tamerlan Baszajew (Rosja)

3. Henk Grol (Holandia)

 . Stephan Hegyi (Austria)

...

7. Maciej Sarnacki (Polska)

kobiety

78 kg

1. Madeleine Malonga (Francja)

2. Audrey Tcheumeo (Francja)

3. Natalie Powell (W. Brytania)

 . Anna Maria Wagner (Niemcy)

+78 kg:

1. Romane Dicko (Francja)

2. Larisa Celic (Bośnia i Hercegowina)

3. Jelizaweta Kalanina (Ukraina)

 . Tessie Savelkouls (Holandia)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL