Reklama

Reklama

ME w judo. Karakas wygrała z Monteiro w finale wagi 57 kg

Węgierka Hedvig Karakas wygrała w dogrywce z Portugalką Telmą Monteiro w finale wagi 57 kg mistrzostw Europy w judo, które w czwartek rozpoczęły się w Pradze. Pojedynek trwał aż osiem minut 18 sekund. Siódme miejsce w tej kategorii zajęła Julia Kowalczyk (Polonia Rybnik).

Kowalczyk, brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw świata w Tokio, wygrała przez waza-ari z Kosowianką Flaką Loxhą, w ćwierćfinale przegrała przez ippon z Monteiro, a walce repesażowej uległa - również przez ippon - Francuzce Leonie Sarah Cysique, która ostatecznie zdobyła brązowy medal. 

Startująca w tej samej wadze Anna Kuczera (wcześniej znana pod nazwiskiem Borowska) z Kejza Team Rybnik pokonała przed czasem Słowaczkę Viktorię Majorosovą i w 1/8 finału przegrała po sześciominutowym pojedynku z Karakas.

Na tym samym etapie turnieju wyeliminowane zostały startujące w kategorii 52 kg Karolina Pieńkowska (AZS UW Warszawa) i Aleksandra Kaleta (Judo Wolbrom). Zanotowały po zwycięstwie i porażce.

Reklama

Złoty medal wywalczyła wicemistrzyni igrzysk w Rio Włoszka Odette Giuffrida, która w drodze po sukces wygrała m.in. z Pieńkowską.

W piątek w czeskiej stolicy wystąpi sześcioro biało-czerwonych: 63 kg Agata Ozdoba-Błach (AZS AWF Wrocław), Angelika Szymańska (Olimpijczyk Włocławek), 70 kg Eliza Wróblewska (Akademia Judo Poznań), 73 kg Ksawery Morka (Ryś Warszawa), 81 kg Damian Szwarnowiecki (Praesidium Wrocław), Damian Stępień (AZS UW Warszawa).

Medaliści 1. dnia ME w judo

Kobiety:

48 kg

1. Shirine Boukli (Francja)

2. Andrea Stojadinow (Serbia)

3. Katharina Menz (Niemcy) i Distria Krasniqi (Kosowo)

52 kg

1. Odette Giuffrida (Włochy)

2. Andreea Chitu (Rumunia)

3. Charline Van Snick (Belgia) i Estrella Lopez Sheriff (Hiszpania)

57 kg

1. Hedvig Karakas (Węgry)

2. Telma Monteiro (Portugalia)

3. Theresa Stoll (Niemcy) i Leonie Sarah Cysique (Francja)

Mężczyźni:

60 kg

1. Robert Mszwidobadze (Rosja)

2. Jago Abuladze (Rosja)

3. Jorre Verstraeten (Belgia) i Francisco Garrigos (Hiszpania)

66 kg

1. Orchan Safarow (Azerbejdżan)

2. Tal Flicker (Izrael)

3. Denis Vieru (Mołdawia) i Kilian Le Blouch (Francja)

giel/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy