Reklama

Reklama

Kimia Alizadeh Zenoorin przenosi się do Niemiec

Jedyna irańska medalistka olimpijska taekwondzistka Kimia Alizadeh Zenoorin, która niedawno opuściła potajemnie kraj i udała się do Holandii, przenosi się do Niemiec - poinformował jej trener Mimoun el Boujjoufi.

Na igrzyskach w Rio de Janeiro Alizadeh zdobyła brązowy krążek w wadze 57 kg. Na początku tego roku 21-letnia zawodniczka wyjechała z Iranu, bowiem - jak zaznaczyły zagraniczne media - miała już dość wykorzystywania jako "narzędzia propagandowego". "Kimia zdecydowała się kontynuować treningi w Niemczech" - przekazał jej holenderski szkoleniowiec el Boujjouf.

Wcześniej niemiecka gazeta "Bild" podała, że Alizadeh będzie przebywała w Hamburgu, ale zainteresowane współpracą z nią były też inne federacje, m.in. holenderska, kanadyjska, belgijska i bułgarska.

Reklama

Niedawno na jednym z portali społecznościowych reprezentantka Iranu napisała, że jest gotowa zaakceptować trud tęsknoty za domem, ponieważ "nie chciała być częścią hipokryzji, kłamstw, niesprawiedliwości i uwielbienia".

Taekwondo jest jedną z popularniejszych dyscyplin sportu w Iranie. Zawodnicy tego kraju medale igrzysk zdobywali od 1948 roku, ale w Rio w 2016 po raz pierwszy na olimpijskim podium stanęła kobieta.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje