Reklama

Reklama

Irański zapaśnik Mehdi Ali Hosseini został stracony przez władze

Iran wykonał wyrok śmierci przez powieszenie na zapaśniku Mehdim Ali Hosseinim. Wcześniej sportowca uznano winnym zabójstwa. Nie pomogło wstawiennictwo innych zapaśników, w tym mistrza olimpijskiego Hamida Surijana.

Do zatrzymania i aresztowania Mehdiego Ali Hosseiniego doszło w 2015 roku. Został oskarżony o udział w bójce z efektem śmiertelnym. Irańczyk wcześniej krytykował obecne władze. Sugerowano że dowody nie były wystarczające, by wskazać go jako bezpośredniego winnego śmierci.

Doszło do procesu, w którym Mehdi Ali Hosseinie, biorący udział w zawodach zapaśniczych na szczeblu regionalnym, został uznany za winnego i skazany na karę śmierci. Jedynym ratunkiem był dla niego, według irańskiego prawa, akt łaski ze strony rodziny zabitego. Do tego jednak nie doszło.

Reklama

Nie pomogło wstawiennictwo innych sportowców, w tym Hamida Surijan, mistrza olimpijskiego z Londynu. We wrześniu 2020 roku dokonano egzekucji na innym zapaśniku Navidzie Afkarim, który według władz brał udział w nielegalnych protestach i także miał dopuścić się w trakcie nich zabójstwa.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

MR

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy