Reklama

Reklama

Igrzyska Europejskie/ME w judo: Perenc tuż za podium w kat. 52 kg

Judoczka Agata Perenc (kat. 52 kg) zajęła piąte miejsce w igrzyskach europejskich i jednocześnie mistrzostwach Europy, które odbywają się w Mińsku. Na siódmych pozycjach uplasowały się Karolina Pieńkowska (52 kg) i Anna Borowska (57 kg).

W decydującej walce Perenc (Polonia Rybnik) przegrała z Brytyjką Chelsie Giles, która z kolei rundę wcześniej - w dogrywce repesażu - pokonała Pieńkowską (AZS Uniwersytet Warszawski).

W sobotę Perenc wygrała z Hiszpanką Estrellą Sheriff Lopez, Węgierką Katinką Szabo i w ćwierćfinale z Azerką Gultaj Mammadalijewą. W półfinale nie sprostała brązowej medalistce igrzysk w Rio de Janeiro oraz multimedalistce MŚ i ME Rosjance Natalii Kuziutinie, z którą wcześniej przegrała też m.in. w pierwszej edycji Igrzysk Europejskich w 2015 roku, ale na wcześniejszym etapie zmagań.

Reklama

W pojedynku o brąz lepsza okazała się Giles, która znalazła sposób na obie Polki i stanęła na najniższym stopniu podium. Pieńkowska pokonała Rumunkę w barwach Azerbejdżanu Alexandrę-Larisę Florian i Hiszpankę Anę Box Perez, zaś w ćwierćfinale trafiła na złotą medalistkę olimpijską z Rio, dwukrotną mistrzynię świata i trzykrotną mistrzynię Europy Majlindę Kelmendi. Zwyciężyła reprezentantka Kosowa, która później sięgnęła po tytuł.

W pierwszym dniu turnieju judo na siódmej pozycji uplasowała się także Borowska (Kejza Team Rybnik) w wadze 57 kg. Rywalizowała z dwiema weterankami, wielokrotnymi medalistkami MŚ i ME - wygrała z 39-letnią Austriaczką Sabriną Filzmoser i przegrała z 33-letnią Portugalką Telmą Monteiro. Oba pojedynki rozstrzygnęły się w dogrywkach.

W repesażu zajmująca 15. miejsce na świecie Borowska przegrała z 79. Niemką Pauline Starke, z którą poradziła sobie w ubiegłym roku w Grand Prix w meksykańskim Cancun.

W eliminacjach kategorii 57 kg odpadła młodzieżowa mistrzyni kontynentu Julia Kowalczyk (KS Polonia Rybnik). Nie powiodło się też startującemu w wadze 66 kg Patrykowi Wawrzyczkowi (PTS Janosik Bielsko-Biała).

Wydarzeniem dnia był kolejny złoty medal 18-letniej ukraińskiej judoczki Darii Biłodid. W 2017 roku nie miała sobie równych w ME w Warszawie, a w kolejnym sezonie wygrała w mistrzostwach globu w Baku, jako najmłodsza judoczka w historii.

Wyniki 1. dnia:

kobiety:

48 kg

1. Daria Biłodid (Ukraina)

2. Irina Dołgowa (Rosja)

3. Julia Figueroa (Hiszpania) i Marusa Stangar (Słowenia)

52 kg

1. Majlinda Kelmendi (Kosowo)

2. Natalia Kuziutina (Rosja)

3. Chelsie Giles (W.Brytania) i Amandine Buchard (Francja)

5. Agata Perenc (Polska) i Odette Giuffrida (Włochy)

7. Karolina Pieńkowska (Polska)

57 kg

1. Daria Meżecka (Rosja)

2. Nora Gjakova (Kosowa)

3. Pauline Starke (Niemcy) i Telma Monteiro (Portugalia)

...

7. Anna Borowska (Polska)

Julia Kowalczyk (Polska) odpadła w eliminacjach

mężczyźni:

60 kg

1. Luchumi Czchwimiani (Gruzja)

2. Francisco Garrigos (Hiszpania)

3. Amiran Papinaszwili (Gruzja) i Jorre Verstraeten (Belgia)

66 kg

1. Georgij Zantaraja (Ukraina)

2. Matteo Medves (Włochy)

3. Bagrati Niniaszwili i Wazha Margwelaszwili (obaj Gruzja)

...

Patryk Wawrzyczek (Polska) odpadł w eliminacjach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje