Reklama

Reklama

Gromda 4. Tomasz "Zadyma" Gromadzki drugim finalistą

Tomasz "Zadyma" Gromadzki wygrał miniturniej na gali Gromda 4. Dzięki temu w finale walki o 100 tysięcy złotych zmierzy się z Wasylem Hałyczem.

Na poprzedniej gali ruszył drugi turniej Gromdy. Pierwszym finalistą został Wasyl "Vasyl" Hałycz. Na Gromdzie 4 poznał swojego rywala.

Wydarzenie rozpoczęło się jednak od superfightu. Były trzy takie walkie. Ich uczestnicy nie biorą udziału w turnieju. W otwierającym galę pojedynku Krzysztof “Żołnierz" Ryta w trzeciej rundzie znokautował Kamila “Kocura" Kota.

"Zadyma" zmiótł rywali


Reklama

Walki turniejowe też kończyły się przed czasem. W ćwierćfinałach szybko wygrywali Paweł “Byku" Strzelczyk, Piotr "Hulk" Bączyk i Tomasz "Zadyma" Gromadzki. Obaj kończyli swoje walki w pierwszej rundzie. Szczególnie efektownie pojedynek rozegrał "Zadyma", który lewym sierpowym znokautował Dominika "Domino" Machlika. 

Do drugiej rundy doszło tylko w pojedynku Daniela "Huntera" Więcławskiego i Damiana "Grabarza" Zaparta, który z powodu kontuzji musiał zakończyć rywalizację i przegrał walkę.

Półfinały miały kompletnie odmienny przebieg. W pierwszym walki nie podjął "Hulk". W pierwszej walce odniósł bowiem uraz i nie chciał ryzykować jego pogłębieniem. Bączyk i jego rywal "Byku" pojawili się w ringu tylko na ogłoszenie werdyktu.

Znacznie więcej czasu między linami musieli spędzić "Zadyma" i "Hunter". W ich pojedynku doszło do piątej rundy, która nie ma limitu czasu. Musi wygrać jeden lub drugi. Ostatecznie zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł Gromadzki. Więcławski nieprzepisowo ściągał głowę rywala. Po trzecim takim przewinieniu został zdyskwalifikowany.

Do finału awansowali więc "Byku" i "Zadyma". Ich pojedynek był wyrównany. Minimalną przewagę miał Gromadzki, ale rywal dobrze się odgryzał. Po drugiej rundzie "Byku" nie był jednak w stanie kontynuować pojedynku ze względu na kontuzję ręki. 

W efekcie zwycięzcą drugiej ćwiartki turnieju Gromdy został "Zadyma". W wielkim finale zmierzy się więc z Wasylem Hałyczem. Stawką pojedynku będzie 100 tys. zł.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Sporo działo się też w kolejnych superfightach. Starcie Łukasza Parobca z Bartłomiejem “Kruszyną" Bielasem było prawdziwym pojedynkiem na wyniszczenie. Obaj w drugiej rundzie lądowali na deskach. Szybko jednak wracali do walki. Po trzech rundach byli już jednak krańcowo zmęczeni. Ostatecznie Parobiec się poddał. Był tak wyczerpany, że nie mógł kontynuować pojedynku.

Kolejna walka też długo trwała. Zakończyła się dopiero w piątej rundzie, kiedy Piotr “Capo" Półchłopek rozbił Kacpra “Polish Machine" Miklasza.

GROMDA 4 - wyniki:

Pary ćwierćfinałowe drugiej części II turnieju GROMDA:

Paweł "Byku" Strzelczyk pokonał Damiana "Achillesa" Kowalczyka przez nokaut, Runda 1
Daniel "Hunter" Więcławski pokonał Damiana “Grabarza" Zaparta przez TKO (kontuzja), Runda 2
Piotr "Hulk" Bączyk pokonał Krzysztofa “Dobermana" Pietraszka przez poddanie, Runda 1
Tomasz "Zadyma" Gromadzki pokonał Dominika “Domino" Machlika przez nokaut, Runda 1

Półfinały:

Paweł "Byku" Strzelczyk pokonał Piotra “Hulka" Bączyka przez poddanie przed walką (dolegliwości zdrowotne)
Tomasz "Zadyma" Gromadzki pokonał Daniela "Huntera" Więcławskiego przez dyskwalifikację (trzy ostrzeżenia za trzymanie), Runda 5

Finał:

Tomasz “Zadyma" Gromadzki pok. Paweł “Byku" Strzelczyk przez poddanie, Runda 2

Superfighty:

Krzysztof "Żołnierz" Ryta pokonał Kamila “Kocura" Kota przez nokaut, Runda 3
Bartłomiej "Kruszyna" Bielas pokonał Łukasza “GOAT" Parobca przez poddanie, Runda 4
Piotr "Capo" Półchłopek pokonał Kacpra “Polish Machine" Miklasza przez TKO, Runda 5

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Gromda 4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje