Reklama

Reklama

Grand Slam w judo. Czworo Polaków wystąpi w Japonii

Czworo polskich judoków wystąpi od piątku do niedzieli w ostatnim w tym roku turnieju rangi Grand Slam w japońskiej Osace. W następnym miesiącu "Biało-Czerwonych" czeka zaś start w kończących sezon zawodach Masters w chińskim Qingdao (12-14.12).

W Osace rywalizować będą Anna Borowska i Arleta Podolak (obie kategoria 57 kg) oraz Patryk Wawrzyczek (66 kg) i Piotr Kuczera (90 kg).

"Po turnieju w Osace międzynarodowa federacja opublikuje listę judoczek i judoków zakwalifikowanych do Mastersa. W porównaniu do poprzednich lat nastąpiła istotna zmiana, bowiem prawo występu będzie miało aż po 36 osób z każdej wagi, a nie tylko pierwsza 16" - poinformował trener reprezentacji Mirosław Błachnio.

Główną imprezą sezonu 2019 były mistrzostwa świata w Tokio, w których brązowy medal zdobyła Julia Kowalczyk (57 kg).

Reklama

W 2020 roku zawody Masters zostały zaplanowane pod koniec maja w Katarze jako ostatnie w dwuletnim cyklu eliminacji do igrzysk w Tokio. Wcześniej odbędą się m.in. mistrzostwa Europy w Pradze (1-3 maja).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy