​Grand Slam w judo. Agata Ozdoba-Błach na piątej pozycji

Judoczka Agata Ozdoba-Błach (63 kg) uplasowała się na piątej pozycji w turnieju Grand Slam w Tel Awiwie. W walce decydującej o podium przegrała z Holenderką Sanne Vermeer. W czwartek również piąte miejsce zajęła Julia Kowalczyk (57 kg).

Ozdoba-Błach jest najstarszą - w czwartek skończy 33 lata - i najbardziej utytułowaną kadrowiczką, mającą w dorobku brązowe medale mistrzostw świata i Europy.

W Izraelu pokonała reprezentantkę gospodarzy Inbal Shemesh i w dogrywce Rosjankę Darię Dawydową. W ćwierćfinale przegrała z Austriaczką Magdaleną Krssakovą, zaś w repesażu zwyciężyła walkowerem Brytyjkę Lucy Renshall. Na zakończenie rywalizowała bez powodzenia z Vermeer.

Dzień wcześniej piątą lokatę w Tel Awiwie zajęła Kowalczyk, brązowa medalistka MŚ 2019. W pojedynku o trzecie miejsce uległa w dogrywce Gruzince Eteri Liparteliani.

Pozostali reprezentanci Polski odpadli w eliminacjach. Zawody zaliczane do kwalifikacji olimpijskich potrwają do soboty.