GP w judo. Ozdoba-Błach odpadła w 1/8 finału

Brązowa medalistka mistrzostw świata i Europy w judo Agata Ozdoba-Błach (kat. 63 kg) odpadła w 1/8 finału turnieju Grand Prix w Tel Awiwie. W czwartek na piątych pozycjach uplasowały się Karolina Pieńkowska (52 kg) i Anna Borowska (57 kg).

W Izraelu trwają pierwsze tegoroczne zawody zaliczane do kwalifikacji olimpijskich. W piątek najlepiej spisała się najstarsza w kobiecej reprezentacji 31-letnia Ozdoba-Błach, która w eliminacjach pokonała Włoszkę Marię Centracchio i brązową medalistkę olimpijską z Pekinu Brazylijkę Ketleyn Quadros.

W pojedynku, którego stawką był awans do ćwierćfinału, brązowa medalistka MŚ z 2017 roku i ME z 2014 przegrała z Izraelką Paz Liebel.

Turniej w Tel Awiwie zakończy się w sobotę. Tego dnia na tatami rywalizować będą m.in. Beata Pacut (78 kg), Piotr Kuczera (90 kg) i Maciej Sarnacki (+100 kg).