Reklama

Reklama

GP w judo: dwie Polki wystąpią w Budapeszcie

Brązowa medalistka mistrzostw świata 2014 Katarzyna Kłys (70 kg) i Karolina Pieńkowska (52 kg) wystąpią w Grand Prix w judo w Budapeszcie (13-14 czerwca). Dwa tygodnie później Kłys powalczy w Baku w mistrzostwach Europy włączonych do programu Igrzysk Europejskich.

W dniach 25-28 czerwca w azerskiej stolicy wystartuje 15 Polaków, ale na udział w węgierskich zawodach zdecydowała się tylko dwukrotna wicemistrzyni kontynentu 29-letnia Kłys.

- W tym sezonie Kasia stoczyła tylko kilka walk na arenie międzynarodowej, potrzebuje jeszcze jednego sprawdzianu przed mistrzostwami Europy połączonymi z Igrzyskami Europejskimi - powiedział jej mąż i trener Artur Kłys.

W GP w Budapeszcie wystąpi także 21-letnia Pieńkowska, która podczas ubiegłorocznych DMŚ w Czelabińsku wygrała z mistrzynią olimpijską z Londynu Brazylijką Sarah Menezes. Jej nie ma w kadrze na turniej w Baku, przygotowuje się do lipcowej Uniwersjady w Korei Płd.

Reklama

Polska kadra mężczyzn obecnie przebywa na zgrupowaniu w Mińsku. Dwunastego czerwca przenosi się do Zakopanego, a stamtąd uda się do Warszawy, skąd odleci do Azerbejdżanu.

- Na Białorusi jest bardzo mocny camp, z mojej kategorii wagowej są zawodnicy z czołówki rankingu, na czele z byłym mistrzem świata Francuzem Loicem Pietrim. Bardzo przydadzą mi się takie potyczki sparingowe - stwierdził Łukasz Błach (81 kg).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje