Reklama

Reklama

Damian Janikowski złotym medalistą mistrzostw Polski

Brązowy medalista olimpijski z Londynu w zapasach w stylu klasycznym Damian Janikowski (Śląsk Wrocław) wywalczył w sobotę w Kostrzynie nad Odrą tytuł mistrza Polski. W finale wagi 84 kg pokonał Michała Pietrzaka (Sobieski Poznań).

W zawodach wystąpili synowie i bratankowie słynnych w przeszłości zawodników. Syn srebrnego medalisty olimpijskiego z Atlanty Jacka Fafińskiego - Mateusz zdobył brązowy medal w najcięższej kategorii - 120 kg. Identyczny krążek wywalczył także Michał Tracz (60 kg), bratanek trzykrotnego medalisty olimpijskiego Józefa.

Reklama

Syn mistrza olimpijskiego z Atlanty Ryszarda Wolnego - Mateusz (74 kg) musiał zadowolić się piątą lokatą, a dziewiątą syn dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego Andrzeja Wrońskiego - Artur, startujący w wadze 120 kg.

Na najniższym stopniu podium stanął w wadze 96 kg syn zawodnika i trenera Pawła Grzybickiego - Radosław.

Mistrzem Polski w wadze 66 kg został Grzegorz Wanke, a jego brat Wojciech był trzynasty w kategorii 84 kg. Obaj są synami zapaśnika Józefa.

Rodzinną kolekcję medali powiększył brat Moniki Michalik - Tadeusz, plasując się na trzecim miejscu w kategorii 84 kg.

W imprezie starowało 90 zawodników z dwudziestu klubów z dziesięciu województw.

Klasyfikację klubową wygrał Olimpijczyk Radom - 277 pkt przed Śląskiem Wrocław - 213 i AKS Piotrków Trybunalski - 198. Najwięcej punktów w klasyfikacji województw zgromadziło mazowieckie - 334 przed dolnośląskim - 234 i łódzkim - 148.

Medaliści 83.zapaśniczych MP w stylu klasycznym:

waga

55 kg

1. Marcin Kunysz (Cement Gryf Chełm)

2. Dawid Dykier (Olimpijczyk Radom)

3. Paweł Dybka (Olimp Kostrzyn)

   Przemysław Piątek (Olimpijczyk Radom)

60 kg

1. Edward Barsegjan (Cartusia Kartuzy)

2. Dawid Ersetic (Unia Racibórz)

3. Michał Tracz (Śląsk Wrocław)

   Mariusz Łoś (Agros Zamość)

66 kg

1. Grzegorz Wanke (ZKS Miastko)

2. Edgar Melkumov (AKS Piotrków Trybunalski)

3. Przemysław Kraczkowski (Śląsk Wrocław)

   Dawid Kareciński (Śląsk Wrocław)

74 kg 

1. Łukasz Fafiński (Olimpijczyk Radom)

2. Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom)

3. Jacek Tomaszewski (AKS Piotrków Trybunalski)

   Piotr Przepiórka (Olimpijczyk Radom)

84 kg

1. Damian Janikowski (Śląsk Wrocław)

2. Michał Pietrzak (Sobieski Poznań)

3. Mateusz Treder (Olimpijczyk Radom)

   Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań)

96 kg

1. Marcin Olejniczak (Sobieski poznań)

2. Łukasz Konera (AKS Piotrków Trybunalski)

3. Dmytro Kaczmar (Olimpijczyk Radom)

   Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski)

120 kg

1. Kamil Błoński (Unia Racibórz)

2. Tomasz Bujak (Agros Zamość)

3. Mateusz Fafiński (AZS AWF Warszawa)

   Łukasz Banak (Śląsk Wrocław) 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje