Reklama

Reklama

1. Igrzyska Europejskie: Roksana Zasina ze srebrnym medalem

Zapaśniczka Roksana Zasina zdobyła srebrny medal 1. Igrzysk Europejskich, odbywających się w Baku, w kategorii do 53 kilogramów. Polka przegrała w finale z Azerką Anżelą Dorogan 1-3.

Do finałowego starcia Polka przystąpiła z raną na czole, której doznała w trakcie walki półfinałowej. Dodatkowo w finale po zderzeniu z rywalką doznała rozcięcia skóry pod lewym okiem. Dlatego walka była kilkukrotnie przerywana.

Reklama

W walce z Dorogan to Zasina była bardziej aktywna. W pierwszej rundzie przeprowadziła akcję, która dała jej dwupunktowe prowadzenie. Azerka natomiast nie miała pomysłu na podjęcie rywalizacji i dostosowała się do stylu walki Polki.

W drugiej rundzie reprezentantka gospodarzy doprowadziła do remisu atakiem na nogę. Ogromne emocje nastąpiły natomiast w końcówce pojedynku. Polka zdecydowała się na atak - rzuciła rywalkę, ale do końca regulaminowego czasu nie zdołała obejść przeciwniczki. Dlatego sędzina nie przyznała punktów za tę akcję, nawet po wziętym przez nas obóz challenge'u wideo. W punktacji technicznej Azerka prowadziła 3:2, co dało jej ostateczne zwycięstwo 3:1.

Wcześniej Zasina wygrała trzy walki pokonując: Szwajcarkę Nadine Tokar, Ukrainkę Lilię Horisznę i Białorusinkę Nadzieję Szuszko.

W kategorii do 58 kg Paulina Grabowska przegrała pierwszą walkę z Francuzką Aurelie Basset i odpadła z turnieju.

W kategorii do 63 kg Monika Michalik przegrał z Ukrainką Julią Tkacz, a w repasażach uległa Rumunce Andrei Simon.

W kategorii do 75 kg Daria Osocka przegrała z Rosjanka Jekateriną Bukiną, a w repasażach uległa Swietłanie Sajenko z Mołdawii.

Polacy zdobyli już siedem medali igrzysk europejskich - jeden złoty, dwa srebrne i cztery brązowe.

Dowiedz się więcej na temat: roksana zasina | igrzyska europejskie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama