Reklama

Reklama

Ślub Pawła Fajdka na Stadionie Śląskim był tylko symboliczny

Informacja o ślubie lekkoatlety Pawła Fajdka na murawie Stadionu Śląskiego okazała się nieprawdziwa. Biuro prasowe areny wyraziło z tego powodu ubolewanie w przekazanym PAP oświadczeniu. Fajdek rzeczywiście zmienił stan cywilny, ale dwa dni wcześniej.

"Zgłosił się do nas nasz ambasador, wynajął pomieszczenia na uroczysty obiad z rodziną i przyjaciółmi. My uznaliśmy, że warto taką fajną informację puścić w świat. Nikt z nas nie wiedział, że ślub odbył się wcześniej, ta informacja była trzymana w tajemnicy, no i teraz sytuacja jest niezręczna" - powiedział PAP rzecznik Stadionu Śląskiego Przemysław Plisz.

W poniedziałek do mediów trafił komunikat na temat uroczystości ślubnej Fajdka, do jakiej miało dojść na murawie chorzowskiego obiektu. Na dołączonych zdjęciach widać było m.in. młodą parę, której życzenia składają prezes i dyrektor generalny stadionu. Potem, w salach konferencyjnych areny, odbyło się przyjęcie weselne.

Reklama

Okazało się jednak, że brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Tokio zmienił stan cywilny wcześniej.

"Bazując na informacjach Pawła Fajdka i za jego zgodą przekazaliśmy wiadomość o "uroczystości ślubnej", która odbyła się w minioną niedzielę. Przedstawiciele Stadionu Śląskiego nie byli świadomi, że Paweł Fajdek zawarł ślub w piątek we Wrocławiu" - poinformowało biuro prasowe stadionu.

Jego pracownicy podkreślili, że dochowują zawsze należytej staranności przygotowując materiały przesyłane mediom.

"Tak było tym razem, ponieważ informacja ta została potwierdzona u organizatora uroczystości. Ubolewamy, że doszło do takiej sytuacji" - napisali.

Informacja o ślubie była szeroko cytowana, bowiem nigdy wcześniej w 65-letniej historii areny takie wydarzenie nie miało miejsca. Była wiarygodna, bo czterokrotny mistrz świata od 2020 roku jest ambasadorem Stadionu Śląskiego i regionu. Zawarł w tej sprawie umowę o współpracy z samorządem województwa.

Wtedy też - po 12 latach - zmienił klub, przenosząc się Agrosu Zamość do AZS AWF Katowice.

Piotr Girczys

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy