Rozenek-Majdan niczego nie ukrywa. Ujawnia prawdę o polskim show-biznesie
Małgorzata Rozenek-Majdan od wielu już lat zaliczana jest do najpopularniejszych i najbardziej wpływowych kobiet w polskim show-biznesie. Gdziekolwiek się nie pojawi, małżonka Radosława Majdana wzbudza zainteresowanie. Bycie postacią publiczną ma jednak swoje plusy i minusy. W podcaście "Rezultaty" celebrytka jasno wypowiedziała się na temat faktycznej roli kobiet w medialnym świecie.

Małgorzata Rozenek-Majdan od lat pozostaje jedną z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych postaci polskiego show-biznesu. Jej obecność na ściankach, aktywność w mediach społecznościowych oraz rola influencerki i przedsiębiorczyni sprawiają, że nie sposób przejść obok niej obojętnie. Ostatnio gościła w podcaście "Rezultaty", gdzie poruszyła temat kariery kobiet w medialnym świecie. Jej wypowiedź wywołała dyskusję - nie tylko dlatego, że padły w niej mocne słowa, ale również dlatego, że pokazała, jak złożone są mechanizmy rządzące popularnością i krytyką w show-biznesie.
Małgorzata Rozenek-Majdan o roli kobiet w medialnym świecie
W rozmowie prowadzący zapytał Rozenek-Majdan, czy kobiety, którym udało się osiągnąć sukces w tej branży, są bardziej krytykowane niż mężczyźni. Gwiazda odpowiedziała bez ogródek: "W show-biznesie jest tak, że kobiety mają łatwiej, bo gazety z kobietą na okładce sprzedają się dużo lepiej, czytelników portali dużo bardziej interesują losy kobiet". To stwierdzenie może brzmieć jak ukłon w stronę medialnej atrakcyjności kobiet, ale szybko okazało się, że za pozornie lekką oceną kryje się głębsza refleksja.
Rozenek zauważyła, że kobiety są obecne w przestrzeni medialnej w sposób bardziej intensywny i wszechobecny, ale nie zawsze przekłada się to na stabilność ich pozycji. Jak dodała: "Mężczyźni pojawiają się wyłącznie wtedy, kiedy biorą ślub z jakąś kobietą, rozwodzą się z jakąś kobietą, stają się ojcem dziecka jakiejś kobiety albo zrobią coś masakrycznego. Mówię oczywiście wyłącznie o show-biznesie". Jej zdaniem to kobiety są głównym obiektem zainteresowania - zarówno redakcji, jak i odbiorców - a tym samym są poddawane dużo bardziej surowej ocenie.
Choć więc na pierwszy rzut oka wydaje się, że kobiety "mają łatwiej", ponieważ częściej trafiają na okładki i są bardziej medialne, Rozenek podkreśla, że właśnie ta widoczność wiąże się z dużo większą presją i ryzykiem. Sytuację kobiet w show-biznesie porównała do macierzyństwa: "To jest trochę tak jak w rodzicielstwie. Matka musi być naprawdę idealna, żeby była uznana za optymalną matkę, natomiast tato wystarczy, że weźmie swoje dziecko raz na tydzień na plac zabaw i już jest super tatusiem".
Ujawniono, gdzie jest Lewandowski. Tomaszewski aż się zagotował. Uderzył od razu
Zobacz również:









![Japonia - Polska. Skrót meczu [WIDEO]](https://i.iplsc.com/000N1EK2U56I0GB9-C401.webp)

