Reklama

Reklama

Norweżki ukarane, bo nosiły krótkie spodenki zamiast dołu od bikini

Norwegia została ukarana grzywną w wysokości 1500 euro za to, że kobieca drużyna tego kraju w meczu o brązowy medal z Hiszpanią podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej nosiła krótkie spodenki zamiast dołu od bikini.

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF), stwierdziła, że nałożyła karę z powodu "niewłaściwego ubioru".

Norweżki podczas spotkania z Hiszpanią w Warnie nosiły krótkie spodenki zamiast dołu od bikini. Według EHF jest to "niezgodne z ubiorem sportowca, który znajduje się w regulaminie Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), dotyczącym zasad gry w piłę ręczną plażową".

Dlatego komisja dyscyplinarna EHF nałożyła grzywnę w wysokości "150 euro na każdą zawodniczkę, w sumie 1500 euro".

Najnowsze informacje z Igrzysk Olimpijskich - Sprawdź 

Reklama

Kare Geir Lio, szef norweskiego związku, stwierdził, że kara zostanie zapłacona, ale dodał: "To powinien być wolny wybór w standardowych ramach. Najważniejsze jest posiadanie sprzętu, z którym sportowcy czują się komfortowo".

Norwegia przed mistrzostwami Europy poprosiła EHF o możliwość grania w krótkich spodenkach, ale powiedziano jej, że za łamanie zasad grozi grzywna.

W ciągu najbliższych miesięcy wniosek Norwegii o zmianę obecnych przepisów zostanie jednak rozpatrzony przez odpowiednie organy. Ta kwestia jest bowiem podnoszona w sportach plażowych od kilku lat, ponieważ część sportowców uważa dół od bikini za strój zarówno poniżający, jak i niepraktyczny.

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje