Reklama

Reklama

MŚ w Katarze. Alkohol jedynie dla specjalnych gości

Jak poinformowała firma, odpowiedzialna za przygotowanie oferty dla specjalnych kibiców podczas piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku, alkohol powinien być w trakcie imprezy dostępny tylko dla zaproszonych gości, mających prawo zasiadania w lożach.

Ceny specjalnych zaproszeń-biletów, które umożliwią skorzystanie z VIP-owskich miejsc oraz cateringu rozpoczynają się od... 4950 dol. W ofercie alkoholowej mają znaleźć się m.in. szampany wybierane przez profesjonalnych sommelierów.

W krajach muzułmańskich spożywanie alkoholi jest zabronione. W Katarze sprzedaż jest ściśle nadzorowana przez państwo - zaledwie kilka barów i restauracji powiązanych z luksusowymi hotelami ma licencje na jego sprzedaż. W jedynym, kontrolowanym przez państwo sklepie z trunkami, sprzedaje się alkohole tylko posiadaczom licencji.

Liczne pytania FIFA do organizatorów MŚ 2022 dotyczące możliwości spożywania przez zwykłych kibiców różnych napojów alkoholowych w trakcie rozgrywania meczów mundialu pozostają ciągle bez odpowiedzi.

Reklama

Na początku roku sekretarz generalny komitetu organizacyjnego MŚ Hassan al-Thawadi oświadczył, że: "alkohol nie jest częścią naszej kultury, ale elementem gościnności".

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy