Reklama

Reklama

Michael Jordan inwestuje w platformę handlu luksusowymi zegarkami

Michael Jordan - były koszykarz, wielokrotny mistrz NBA, uznawany za jednego z najwybitniejszych zawodników w dziejach postanowił zainwestować w platformę WatchBox, na której odbywa się handel luksusowymi zegarkami.

Jordan podjął decyzję o inwestycji w powstałą w 2017 roku platformę, która w krótkim czasie stała się prawdziwym fenomenem. Aktualnie wyceniana jest na miliard dolarów. 

Obok legendarnego Amerykanina na inwestycję zdecydował się również inny, wciąż aktywny zawodnik - Giannis Antetokounmpo, 26-latek z Milwaukee Bucks, a nawet właściciel tej ekipy, Marc Lasry.

Jordan inwestuje w branżę luksusowych zegarków

Czym dokładnie zajmuje się WatchBox? W największym skrócie: skupuje luksusowe zegarki również bezpośrednio od producentów, a następnie odsprzedaje je kolekcjonerom i innym podmiotom pobierając swoją marżę. Skąd tak wielkie zainteresowanie? Najsłynniejsze marki (jak Rolex czy Richard Mille) mocno ograniczają podaż swoich produktów, przez co najbardziej atrakcyjne modele stają się trudno dostępne, a ich ceny są windowane.

Luksusowe zegarki nie są jedynym biznesem, w który zdecydował się zainwestować Jordan. Lokuje on środki także m.in. w firmie bukmacherskiej, czy zespole NASCAR.

Reklama

TC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje