Reklama

Reklama

Letizia Paternoster - mistrzyni świata, która podbija social media

22-letnia Włoszka, Letizia Paternoster wywalczyła w czwartek złoty medal mistrzostw świata w kolarstwie torowym w wyścigu eliminacyjnym. Dla zawodniczki to pierwsze złoto MŚ w karierze. W świecie dwóch kółek jest jednak bardzo rozpoznawalną postacią. Według analiz, to jej profile społecznościowe cieszą się największą popularnością, przyćmiewając wielkie mistrzynie.

Pochodząca z Cles Paternoster występy na torze łączy z jazdą w szosowej drużynie Trek-Segafredo. W zmaganiach ze startu wspólnego zanotowała dotąd cztery profesjonalne zwycięstwa, z których tym najcenniejszym pozostaje triumf na etapie Tour Down Under w 2019 roku.

Zdecydowanie bardziej okazale prezentuje się jej dorobek na torze. Aktualnie jest to siedem medali mistrzostw świata (w tym zdobyte w czwartek złoto) i sześć krążków mistrzostw Europy. 

Letizia Paternoster podbija social media

Co ciekawe, Włoszka, według zestawienia opracowanego przez serwis "Cyclingweekly" jest najpopularniejszą zawodniczką świata w sieciach społecznościowych. Jej instagramowy profil obserwuje 215 tysięcy osób. Przyćmiewa w ten sposób największe gwiazdy dyscypliny, między innymi Marianne Vos - Holenderkę, która w karierze wygrywała już... 238 razy. To między innymi zasługa jej nieprzeciętnej urody.

Reklama

Paternoster pełni też czasami rolę eksperta - była między innymi gościem podczas prezentacji trasy tegorocznej edycji Giro d'Italia - wyścigu, który zakończył się triumfem Egana Bernala (Ineos Grenadiers).

CReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje