Reklama

Reklama

Jego kontuzja wstrząsnęła światem futbolu. Teraz los dał mu drugą szansę

Marzenia Dario Scuderiego o karierze w Borussi Dortmund legły w gruzach w 2016 roku, gdy podczas meczu z Legią Warszawa doznał bardzo poważnej kontuzji. Groziła mu nawet amputacja nogi. Włoch jednak nie poddał się i walczył o powrót do futbolu. W rozmowie z "Die Welt" zdradził, jak potoczyły się jego losy.

Dario Scuderi był jednym z największych odkryć niemieckiego futbolu. Włoski piłkarz jeszcze kilka lat temu miał szansę ugruntowania sobie pozycji w Borussi Dortmund. Jednak pamiętne spotkanie z Legią Warszawa zniszczyło jego marzenia o karierze sportowej.

Reklama

Sebastien Haller wzmacnia Borussię! Fatalna wiadomość dla "Lewego"

Piłkarzowi Borussi Dortmund groziła amputacja nogi

15 września 2016 roku Scuderi grał w Polsce w meczu Ligi Młodzieżowej. Podczas próby zatrzymania przeciwnika doszło do jednej z najgorszych kontuzji w świecie futbolu. Lewa noga Włocha wygięła się w dziwny sposób, a zdjęcia z tego zdarzenia pojawiły się w mediach na całym świecie.

Polscy lekarze długo zastanawiali się, co zrobić z piłkarzem niemieckiego klubu. Nigdy wcześniej nie mieli bowiem styczności z taką kontuzją. Zaproponowali więc, że najlepszym rozwiązaniem będzie amputacja nogi. W porę zareagował lekarz drużyny BVB, Dirk Tintrup.

Włoch był zdeterminowany by wrócić do pełni sił. I choć eksperci ostrzegali go, że już nigdy nie będzie w stanie zagrać w piłkę, godziny spędzane na rehabilitacji pozwoliły mu do wznowienia treningów 566 dni po pamiętnym wypadku.

Dario Scuderi opowiedział dziennikarzom "Die Welt", jak wyglądała jego walka o powrót do sportu.

Okres rekonwalescencji nie był jednak prosty. Tylko w pierwszym tygodniu po nieszczęśliwej kontuzji Scuderi operowany był dziewięciokrotnie. Wysiłek włożony w rehabilitację jednak się opłacił, a w sezonie 2018/19 włoski piłkarz wznowił treningi z kolegami z drużyny.

Po wypadku Dario Scuderi nie był w stanie dawać z siebie wszystkiego podczas występów na murawie. Latem 2019 roku gwiazdor Borussi podjął decyzję o zakończeniu kariery.

Kolejny Polak w Dortmundzie. Młody bramkarz przenosi się do Borussii

Nowa rola w Borussi Dortmund

Przygoda Włocha ze sportem jednak się nie zakończyła. Scuderi otrzymał bowiem propozycję nie do odrzucenia. Teraz były piłkarz poszukuje młodych talentów dla niemieckiego klubu.

Na 24-latku spoczywa sporo odpowiedzialności. Jego zadaniem jest obserwowanie piłkarzy z całej Europy i śledzenie ich poczynań na boisku. Od rekomendacji pisanych przez Włocha zależy więc przyszłość młodych zawodników.   

Napastnik może odejść z Bayernu. Wróci do ojczyzny?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL