Reklama

Reklama

Funduszowe Biegi Rodzinne: sportowe wyzwanie w Dubiu

23 października w Parku Dubie, nieopodal Doliny Racławki odbędzie się wyjątkowa impreza biegowa. - Funduszowe Biegi Rodzinne to niepowtarzalna okazja do weekendowego relaksu - zaprasza wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka. Poczuj radość z biegania bez względu na wiek czy stopień zaawansowania.

Małopolska, choć wciąż najbardziej kojarzona z Krakowem, Zakopanem i Wieliczką, to województwo mające do zaoferowania również mnóstwo mniej oczywistych atrakcji. To miejsca nieoblegane, umożliwiające spokojne zwiedzanie w ciszy i z dala od zgiełku. "Czasem wystarczy krótki wyjazd za miasto, żeby odkryć Małopolskę na nowo" - zachęcają do podróżowania organizatorzy Funduszowych Biegów Rodzinnych.

- Małopolska inwestuje w rozwój turystyki i sportu. Dzięki temu jest idealnym miejscem rozwijania sportowej pasji. Funduszowe Biegi Rodzinne to niepowtarzalna okazja do weekendowego relaksu, ale także możliwość podziwiania unijnych inwestycji, jakie w ostatnich latach powstały w regionie — mówi Łukasz Smółka wicemarszałek Małopolski.

Reklama

W ramach Funduszowych Biegów Rodzinnych odbędą się następujące zawody:

Bieg I: na dystansie 100 m dla najmłodszych (do 6 lat),

Bieg II: na dystansie 300 m dla najmłodszych (7-11 lat),

Bieg III: na dystansie 1 km dla młodzieży od 12 lat wzwyż,

Bieg IV: na dystansie 10 km tzw. "Bieg Główny" dla dorosłych,

Bieg V: na dystansie 5 km tzw. "Bieg Towarzyszący" dla dorosłych,

Bieg VI: na dystansie 3 km dla osób powyżej 60 roku życia tzw. "Bieg Seniora".

Na wydarzenie można się zapisywać do 21 października na stronie internetowej lub do wyczerpania limitów miejsc. Organizator dopuszcza również rejestrację w dniu zawodów. Biuro, zlokalizowane na terenie Parku Dubie, otwarte będzie od godziny 9:00.

Dolina Pstrąga - Park Dubie, w pobliżu Doliny Racławki, to teren dotychczas kojarzony z wieloletnią tradycją hodowli ryb. To właśnie tutaj w XIX wieku rodzina Potockich założyła najstarszą w Europie Środkowo-Wschodniej pstrągarnię.

Niedawno utworzony Park Dubie to miejsce, które zdecydowanie spodoba się rodzinom z dziećmi - jest bowiem przejezdny dla wózków. Ale to nie wszystko! W kompleksie znajdują się nie tylko alejki spacerowe, ale i place zabaw, geo-ogródek, ścianki wspinaczkowe czy gry edukacyjne. Z tablic edukacyjnych można dowiedzieć się m.in. jakie rodzaje skał i gatunki drzew znajdują się w okolicy. Amatorzy sportu mogą skorzystać z siłowni na wolnym powietrzu czy trawiastego boiska. Dodatkowo wypoczynkowi sprzyjają rozlokowane na terenie parku altany piknikowe oraz leżaki. Taka okolica nie tylko sprzyja odpoczynkowi od codziennego miejskiego szumu, ale także stanowi przestrzeń idealną do sportowych zmagań.

Materiał powstał przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w ramach działań współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.


Prezentacja partnera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy