Reklama

Reklama

​Fortuna I liga. Cleo zaśpiewa przed meczem o awans

Radomiak Radom i Termalica Bruk-Bet Nieciecza walczą o powrót do Ekstraklasy. Ci pierwsi nie grali na najwyższym szczeblu 36 lat, ci drudzy ledwie trzy lata. Przed spotkaniem w Niecieczy wystąpi bijąca ostatnio rekordy popularności piosenkarka Cleo.

Dawno nie było takiej sytuacji, by na kolejkę przed końcem rozgrywek I ligi nie była jeszcze wyjaśniona kwestia awansu do Ekstraklasy. Do najwyższej klasy rozgrywek awansują dwie zespoły, obecnie na szczycie tabeli znajduje się Radomiak, który ma 65 punkty. Tuż za jego plecami jest Bruk-Bet Termalica Nieciecza, mająca punkt mniej. Na trzeciej pozycji plasuje się GKS Tychy, który do tej pory zgromadził 62 punkty.  

Dwa zespoły, które liderują tabeli mają awans w nogach własnych piłkarzy, jakakolwiek zdobycz punktowa "Zielonych" i "Słoni" w ostatniej rundzie spotkań da im promocję klasę wyżej. 13 czerwca o 12:40 Radomiak zmierzy się u siebie z Koroną Kielce, Bruk-Bet o tej samej porze podejmie Stomil Olsztyn. Przed drugim z tych spotkań w Niecieczy wystąpi bijąca ostatnio rekordy popularności, piosenkarka Cleo. Takie występy planowane są ze sporym wyprzedzeniem dlatego włodarze klubu z Małopolski zapewne planowali fetę z nadzieją, że Bruk-Bet, który przez większą część sezonu liderował tabeli, będzie już pewny awansu.

Reklama

Stało się inaczej, "Słonie" przegrały dwa ostatnie mecze i do ostatniego gwizdka sezonu będą drżały o awans. Czas pokaże czy koncert Cleo uświetni fetę z okazji awansu, czy stremuje piłkarzy, którzy będą musieli walczyć o Ekstraklasę w barażach. Na potknięcie piłkarzy z Niecieczy czeka GKS Tychy, który podejmie innego z kandydatów do awansu, Łódzki Klub Sportowy.

Bezpośrednią transmisję ze spotkań ostatniej kolejki I ligi w niedzielę, 13 czerwca przeprowadzi stacja Polsat Sport.

MS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje