Reklama

Reklama

Córka olimpijczyka awansowała do finału Eurowizji. Ma wsparcie ojca

Dominika Hašková jest jedną z członków zespołu We Are Domi, reprezentującego Czechy na tegorocznej Eurowizji. Jak się okazało, wokalistka jest córką wybitnego czeskiego hokeisty i olimpijczyka, Dominika Haška.

Czechy, podobnie jak Polska, o awans do finału Eurowizji walczyły w czwartek 12 maja. Reprezentant naszego kraju, Krystian Ochman zakwalifikował się do dalszego etapu konkursu i już 14 maja wejdzie na scenę Eurowizji po raz drugi, by zaśpiewać utwór "River". Do finału awansowali także nasi sąsiedzi.

Prezes GKS-u Katowice o przyszłości klubu. Co z hokeistami, co z piłkarzami

Córka czeskiego hokeisty w finale Eurowizji

W tym roku Czechy reprezentuje norwesko-czeski zespół We Are Domi, w którego skład wchodzą Casper Hatlestad, Benjamin Rekstad oraz Dominika Hašková. Wokalistka zespołu jest córką emerytowanego już hokeisty i wieloletniego reprezentanta Czech, Dominika Haška.

Reklama

27-latka nie poszła w ślady ojca i zamiast kariery sportowej postawiła na branżę muzyczną. Hašková wraz z kolegami z zespołu wydała już sześć singli. Ich najnowsza piosenka to duet nagrany z zespołem Lake Malawi, który reprezentował Czechy na Eurowizji w 2019 roku. We Are Domi podczas finału Eurowizji 14 maja wystąpią w utworem "Lights Off".

Reprezentant Szwecji "uwięziony" w Rosji

Ojciec piosenkarki jest legendą sportu

Choć Dominik Hašek zakończył karierę prawie 10 lat temu, nadal uchodzi za jednego z najlepszych bramkarzy w historii światowego hokeja na lodzie. Urodzony z Pardubicach hokeista przez wiele lat występował z reprezentacji Czechosłowacji i Czech. Czterokrotnie wystąpił na igrzyskach olimpijskich.

Na swoim koncie ma m.in. złoto XVIII. Igrzysk Olimpijskich w Nagano, a także brąz zdobyty podczas igrzysk z Turynie w 2006 roku. 8 lat później do włoskiego miasta przyleciała jego córka, by walczyć o zwycięstwo w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Rosyjski działacz: Kanadyjczycy chcą grać i zarabiać w rublach

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy