Nogometno Drustvo Gorica - Football Club Koper 1-2 (0-1). Liga - 4. kolejka

W starciu 4. kolejki Prvy liga Telemach, które rozegrane zostało 8 sierpnia, drużyna ND Gorica przegrała z Koper 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Sportni park Nova Gorica.

W  starciu 4. kolejki  Prvy liga Telemach, które rozegrane zostało 8 sierpnia, drużyna ND Gorica przegrała  z Koper  1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Sportni park Nova Gorica.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka Koper wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz sześć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Luka Ticic z Koper. Była to 17. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Koper w 39. minucie spotkania, gdy Ivan Novoselec strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Zan Zuzek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Koper.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę ND Gorica w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Nejc Mevlja.

W 71. minucie Andrej Kotnik został zastąpiony przez Nikolę Krajinovica. W tej samej minucie w jedenastce Koper doszło do zmiany. Anis Jasaragic wszedł za Daria Kolobarica. Chwilę później trener ND Gorica postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Lukę Vekica wszedł Ahmed Ankrah, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna ND Gorica nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

W tej samej minucie w jedenastce ND Gorica doszło do zmiany. Zan Besir wszedł za Mateja Jukica.

Zawodnicy Koper odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie Anis Jasaragic dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Od 85 minuty boisko opuścili zawodnicy ND Gorica: Alen Krajnc, Alessandro Ahmetaj, Zan Leban, na ich miejsce weszli: Leon Marinic, Luka Baruca, Jan Andrejasic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bede'a Osujego, Omara Correi, Luki Ticic zajęli: Luka Susnjara, Maj Mittendorfer, Zan Benedicic. W 88. minucie kartkę dostał Nikola Krajinovic, piłkarz Koper. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Arbiter nie ukarał zawodników ND Gorica żadną kartką, natomiast piłkarzom Koper przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.