Nogometni Klub Tabor Sezana - Nogometni Klub Triglav Kranj 3-1 (1-0). Liga -

26 maja na Stadionie Rajko Stolfa odbyło się starcie Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Taboru Sezana i Triglavu Kranj. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Taboru Sezana 3-1.

26 maja  na Stadionie Rajko Stolfa odbyło się starcie   Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Taboru Sezana  i Triglavu Kranj. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Taboru Sezana 3-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Taboru Sezana wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Bramka padła po podaniu Dina Stancica.

Rodrigue Bongongui wywołał eksplozję radości wśród kibiców Taboru Sezana, strzelając gola w czwartej minucie meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Dohyun Kim z drużyny Triglavu Kranj. Była to 18. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Taboru Sezana.

Piłkarze Triglavu Kranj w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 49. minucie Zan Vipotnik wyrównał wynik meczu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Triglavu Kranj doszło do zmiany. Matej Potokar wszedł za Dohyun Kima. Trener Triglavu Kranj postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Matica Kopaca i na pole gry wprowadził napastnika Mihę Kanciliję. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 65. minucie Dino Stancic został zastąpiony przez Marka Krivicica.

W tej samej minucie trener Taboru Sezana postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Adriana Zeljkovica wszedł Denis Kouao, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Taboru Sezana utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Taboru Sezana udało się strzelić gola i wygrać. W 75. minucie w jedenastce Taboru Sezana doszło do zmiany. Robert Caks wszedł za Rodrigue'a Bongonguiego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Taboru Sezana przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Fahd Ndzengue. W zdobyciu bramki pomógł Vid Koderman.

Zespół Triglavu Kranj ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Taboru Sezana, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 3-1 zdobył po raz drugi na 10 minut przed zakończeniem meczu Fahd Ndzengue.

W doliczonej drugiej minucie pojedynku sędzia przyznał kartkę Fahdowi Ndzengue'owi z Taboru Sezana. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Zespół Taboru Sezana zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Taboru Sezana w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Triglavu Kranj w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.