Nogometni Klub Radomlje - Nogometni Klub Domzale 3-3 (1-1). Liga - 36. kolejka

21 maja na Sportni park Domzale w Domzale odbyło się starcie 36. kolejki Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Kalceru Radomlje i Domzale. Mecz zakończył się remisem 3-3.

21 maja  na Sportni park Domzale w Domzale odbyło się starcie  36. kolejki  Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Kalceru Radomlje  i Domzale. Mecz zakończył się remisem 3-3.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Domzale wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Kalceru Radomlje otworzyli wynik. W 28. minucie Mario Cuic dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomógł Tomislav Mrkonjic.

W 29. minucie Mitja Ilenic został zastąpiony przez Denisa Adamova.

Piłkarze Domzale szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Denis Adamov. W zdobyciu bramki pomógł Ziga Repas.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Kalceru Radomlje wyszła w zmienionym składzie, za Mateo Muzka wszedł Jonathan Bumbu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Domzale w 51. minucie spotkania, gdy Arnel Jakupovic zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie gola wyrównującego strzelił Andrej Pogacar.

W 59. minucie w zespole Kalceru Radomlje doszło do zmiany. Axel Prohouly wszedł za Maria Cuica. Trener Kalceru Radomlje postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Andreja Pogacara i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Sarica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 63. minucie Emir Saitovski został zmieniony przez Lukę Mlakara, a za Nikolę Jovicevic wszedł na boisko Luka Topalovic, co miało wzmocnić drużynę Domzale. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Zabukovnika na Lukę Cerar.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Gedeon Guzina, piłkarz Kalceru Radomlje.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Kalceru Radomlje przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie Ivan Saric dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Denis Adamov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Domzale, zdobywając kolejną bramkę w 77. minucie spotkania. W 78. minucie Ziga Repas został zmieniony przez Lovra Golica, a za Nicka Perca wszedł na boisko Edvin Krupic, co miało wzmocnić drużynę Domzale. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Gucek na Roka Jazbeca.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Kalcer Radomlje: Vickowi Seveljowi w 79. i Luce Cerar w 80. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-3.

Sędzia nie ukarał zawodników Domzale żadną kartką, natomiast piłkarzom Kalceru Radomlje przyznał trzy żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.