Nogometni Klub Olimpija Ljubljana - Nogometno Drustvo Gorica 2-0 (0-0). Liga - 5. kolejka

15 sierpnia na Stadionie Stozice odbył się pojedynek 5. kolejki Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Olimpii Ljubljanej i ND Gorica. Mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii Ljubljanej 2-0.

15 sierpnia  na Stadionie Stozice odbył się pojedynek  5. kolejki  Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Olimpii Ljubljanej  i ND Gorica. Mecz zakończył się zwycięstwem Olimpii Ljubljanej 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 spotkań drużyna Olimpii Ljubljanej wygrała 17 razy i zanotowała sześć porażek oraz siedem remisów.

Drużyna ND Gorica od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Matii Sirokowi z ND Gorica. Była to 37. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Ljubljanej w 52. minucie spotkania, gdy Mustafa Nukic zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Zespół ND Gorica ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Olimpii Ljubljanej, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył ponownie w 59. minucie Mustafa Nukic.

W 60. minucie Ahmed Ankrah został zastąpiony przez Alena Krajnca. Między 60. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Olimpii Ljubljanej: David Sualehe, Goran Milovic, Justas Lasickas, Timi Elsnik, Almedin Ziljkic, na ich miejsce weszli: Djordje Crnomarković, Marcel Ratnik, Samuel Pedro, Marin Pilj, Pascal Estrada. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josta Urbancica, Zana Lebana, Luki Vekic, Alessandra Ahmetaja zajęli: Matej Jukic, Leon Marinic, Etien Velikonja, Zan Besir. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie spotkania, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom ND Gorica: Leonowi Marinicowi i Zanowi Besirowi.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Arbiter nie ukarał zawodników Olimpii Ljubljanej żadną kartką, natomiast piłkarzom ND Gorica pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.