Nogometni Klub Domzale - NK Maribor 3-2 (1-1). Liga - 5. kolejka

W starciu 5. kolejki Prvy liga Telemach, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Domzale zwyciężył z NK Maribor 3-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Sportni park Domzale.

W  starciu 5. kolejki  Prvy liga Telemach, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Domzale zwyciężył  z NK Maribor  3-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Sportni park Domzale.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 40 pojedynków drużyna NK Maribor wygrała 20 razy i zanotowała osiem porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Domzale otworzyli wynik. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Franko Kovacevic. W zdobyciu bramki pomógł Ivan Durdov.

Piłkarze NK Maribor szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 15. minucie bramkę wyrównującą zdobył Rok Sirk. Przy strzeleniu gola pomógł Luka Uskokovic.

W 19. minucie za Tilena Klemencica wszedł Christian Schoissengeyr. Od 38. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom NK Maribor i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niedługo po przerwie zespół Domzale znów trafił do bramki rywala. W 50. minucie Ivan Durdov dał prowadzenie swojej drużynie.

W 54. minucie sędzia ukarał kartką Lukę Uskokovica, zawodnika NK Maribor. W 56. minucie w zespole NK Maribor doszło do zmiany. Roko Baturina wszedł za Roka Sirka. W następstwie utraty bramki trener NK Maribor postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Aljaza Antolina i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Brnica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole NK Maribor doszło do zmiany. Marin Lausic wszedł za Zana Vipotnika. Chwilę później trener Domzale postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Emira Saitoskiego. Na boisko wszedł Nick Perc, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom NK Maribor: Nemani Mitrovicowi w 81. i Ignaciowi Guerricowi w 83. minucie.

W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy NK Maribor: Marko Bozic, Ignacio Guerrico, a na ich miejsce weszli Rok Kronaveter, Sven Karic.

Jedenastka NK Maribor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Domzale, strzelając kolejnego gola. W 84. minucie wynik na 3-1 podwyższył Nick Perc.

Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Domzale doszło do zmiany. Matej Podlogar wszedł za Franka Kovacevica.

Zespół NK Maribor nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Marko Bozic. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ivan Brnic.

Drużynie NK Maribor zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Domzale.

Zespół NK Maribor zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Domzale dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Drużyna Domzale wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół NK Maribor w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.