Nogometni Klub Celje - Nogometni Klub Olimpija Ljubljana 0-2 (0-2). Liga - 36. kolejka

22 maja na Stadionie Zdezele odbył się mecz 36. kolejki Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Celje i Olimpii Ljubljanej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olimpii Ljubljanej 2-0.

22 maja  na Stadionie Zdezele odbył się mecz  36. kolejki  Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Celje  i Olimpii Ljubljanej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olimpii Ljubljanej 2-0.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 40 spotkań drużyna Olimpii Ljubljanej wygrała 18 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olimpii Ljubljanej w 11. minucie spotkania, gdy Mario Kvesic zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Mustafa Nukic.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jonowi Spornowi z Celje. Była to 30. minuta meczu.

Drużyna Celje ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Olimpii Ljubljanej, strzelając kolejnego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Mario Kvesic po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2.

W 45. minucie Ivan Maevski został zmieniony przez Nene'a Gbamble'a. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Celje: Nejc Ajhmajer, Matic Vrbanec, a na ich miejsce weszli Ivan Maevski, Ivan Maevski. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

W 57. minucie Duje Cop został zmieniony przez Zana Medveda, co miało wzmocnić drużynę Celje. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Kvesica na Aldaira Djala oraz Lamine Talla na Ivana Prtajina. Po chwili trener Olimpii Ljubljanej postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Marina Pilja. Na boisko wszedł Robert Mudrazija, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 75. minucie żółtą kartką został ukarany Ivan Prtajin, zawodnik Olimpii Ljubljanej. W 80. minucie Grigorij Morozow został zmieniony przez Nejca Klasnję, co miało wzmocnić zespół Celje. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Andrejasica na Michaela Pavlovica oraz Mustafę Nukica na Nika Prelca. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tomislav Tomic osłabiając tym samym drużynę Celje.

W 89. minucie żółtą kartkę dostał Ivan Bozic z zespołu Celje.

Piłkarze Celje otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.