Nogometni Klub Celje - Nogometni Klub Bravo 1-0 (1-0). Liga - 5. kolejka

12 sierpnia na Stadionie Zdezele odbyło się spotkanie 5. kolejki Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Celje i Brava. Mecz zakończył się zwycięstwem Celje 1-0.

12 sierpnia  na Stadionie Zdezele odbyło się spotkanie  5. kolejki  Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Celje  i Brava. Mecz zakończył się zwycięstwem Celje 1-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół Brava wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Nene Gbamble dla jedenastki Celje. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się David Zec.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Celje.

W 54. minucie Nene Gbamble zastąpił Gregora Bajdego. W 57. minucie w zespole Brava doszło do zmiany. Nsana Simon wszedł za Ivana Saranica.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Bravo: Stefanowi Milicowi w 62. i Nemani Jaksicowi w 65. minucie. Trener Brava postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Gala Puconję i na pole gry wprowadził napastnika Lukę Stora. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy Brava: Zan Trontelj, Luka Marjanac, a na ich miejsce weszli Stefan Milic, Almin Kurtovic.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dušana Stojinovicia z Celje, a w 89. minucie Gaspera Trdina z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Zespół Celje był w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Celje, natomiast zawodnikom Brava pokazał trzy.

Jedenastka Celje w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast drużyna Brava w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.