Nogometna Sola Mura - Nogometni Klub Tabor Sezana 2-2 (0-1). Liga - 5. kolejka

13 sierpnia na Mestni stadion Fazanerija w Murskiej Sobocie odbyło się spotkanie 5. kolejki Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Mury i Taboru Sezana. Mecz zakończył się remisem 2-2.

13 sierpnia  na Mestni stadion Fazanerija w Murskiej Sobocie odbyło się spotkanie  5. kolejki  Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Mury  i Taboru Sezana. Mecz zakończył się remisem 2-2.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Mury wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Zidze Kousowi z Mury. Była to 19. minuta pojedynku.

Tymczasem piłkarze Taboru Sezana nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Jakoslav Stankovic.

W 45. minucie Lan Stravs został zastąpiony przez Stevana Nikolica. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Taboru Sezana.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł wyrównujący gol w tym spotkaniu. W 49. minucie bramkę wyrównującą zdobył Kai Cipot.

Między 62. a 64. minutą, boisko opuścili piłkarze Mury: Mihael Klepac, Matic Marusko, na ich miejsce weszli: Nik Lorbek, Martin Sroler. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toma Kljuna, Nabila Khalego zajęli: Coba, Zacharie Isacye.

Zawodnicy Taboru Sezana odpowiedzieli strzeleniem gola. W 68. minucie Milan Kocic dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Mury: Alen Kozar, Josip Majic, a na ich miejsce weszli Ziga Kous, Luca Bobicanec. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nika Lorbeka z Mury, a w 79. minucie Milana Kocica z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Taboru Sezana postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Milana Kocica wszedł Andraz Struna, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Taboru Sezana nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

W 89. minucie w jedenastce Taboru Sezana doszło do zmiany. Tim Vatovec wszedł za Jakoslava Stankovica.

Piłkarze Mury otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Dardan Shabanhaxhaj.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Przewaga zespołu Mury w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy Mury dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Mury w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Taboru Sezana wymieniła pięciu zawodników.