Nogometna Sola Mura - NK Maribor 1-3 (0-1). Liga - 36. kolejka

22 maja na Mestni stadion Fazanerija w Murskiej Sobocie odbyło się starcie 36. kolejki Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Mury i NK Maribor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem NK Maribor 3-1.

22 maja  na Mestni stadion Fazanerija w Murskiej Sobocie odbyło się starcie  36. kolejki  Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami Mury  i NK Maribor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem NK Maribor 3-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów jedenastka NK Maribor wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Osiem meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna NK Maribor próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Asystę zanotował Antoine Makoumbou.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy NK Maribor nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 42. minucie bramkę zdobył Rok Kronaveter.

W 45. minucie Jan Gorenc zastąpił Tio Cipota. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu NK Maribor.

Jedenastka Mury ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół NK Maribor, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Martin Milec.

Ognjen Mudrinski wywołał eksplozję radości wśród kibiców NK Maribor, strzelając kolejnego gola w 53. minucie spotkania.

W 65. minucie do własnej bramki trafił zawodnik NK Maribor Nemanja Mitrovic. Między 68. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Mury i jedną drużynie przeciwnej.

Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Mury: Samsondin Ouro, Klemen Sturm, na ich miejsce weszli: Niko Kasalo, Tilen Scernjavic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gregora Sikoska, Djordje Ivanovica zajęli: Ignacio Guerrico, Aleks Pihler. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Drużyna NK Maribor była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Jedenastka NK Maribor zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Mury obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Mury wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół NK Maribor w drugiej połowie dokonał czterech zmian.