NK Maribor - Nogometni Klub Aluminij 3-1 (0-1). Liga - 35. kolejka

14 maja na Stadionie Ljudskim vrt odbyło się starcie 35. kolejki Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami NK Maribor i Aluminij. Mecz zakończył się zwycięstwem NK Maribor 3-1.

14 maja  na Stadionie Ljudskim vrt odbyło się starcie  35. kolejki  Prvy liga Telemach pomiędzy drużynami NK Maribor  i Aluminij. Mecz zakończył się zwycięstwem NK Maribor 3-1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół NK Maribor wygrał 15 razy i zanotował trzy porażki oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Aluminij nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Chinwendu Nkama. W zdobyciu bramki pomógł Tomislav Turcin.

W tej samej minucie za Antoine'a Makoumbou wszedł Aljaz Antolin. W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tina Martica z Aluminij, a w trzeciej minucie doliczonego czasu Ignacia Guerrica z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Aluminij.

W 46. minucie Malik Sellouki został zmieniony przez Djordje Ivanovica, co miało wzmocnić jedenastkę NK Maribor. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chinwendu Nkamę na Karla Plantaka.

Wysiłki podejmowane przez drużynę NK Maribor w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie gola wyrównującego strzelił Djordje Ivanovic. Asystę przy bramce zaliczył Jan Repas.

Szybko po stracie gola jedenastka NK Maribor trafiła do bramki rywala. W 62. minucie Martin Milec dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół Aluminij ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna NK Maribor, zdobywając kolejną bramkę. W 68. minucie wynik ustalił Aljaz Antolin.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Aljaz Antolin z NK Maribor. Była to 77. minuta meczu. Między 82. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Aluminij: Klemen Bolha, Tomislav Turcin, Martin Sroler, Haris Kadric, na ich miejsce weszli: Luka Bransteter, Jaka Bizjak, Tai Kmetec, Marko Brest. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ognjena Mudrinskiego, Roka Kronavetera, Aljaza Antolina zajęli: Aleks Pihler, Marcos Tavares, Marcos Tavares. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Zespół NK Maribor był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Jedenastka Aluminij zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy NK Maribor obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.