Liga słoweńska - 7. kolejka 1. SNL: Rudar Velenje - MND Tabor Sežana 2-2 (1-1)

W spotkaniu 7. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 25 sierpnia, zespół Rudaru zremisował z MND Tabor Sežana 2-2 (1-1). Mecz na Štadion Ob Jezeru w Velenje obejrzało 500 widzów.

7. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-08-25 18:00 | Stadion: Štadion Ob Jezeru | Widzów: 500 | Arbiter: S. Vincic
P. Sikimić 40',81'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka MND Tabor Sežana wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Rudaru nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Borna Petrović.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rudar: Dominikowi Radiciowi w 30. i Cene Kitkowi w 37. minucie.

Jedenastka MND Tabor Sežana wyrównała wynik meczu. W 40. minucie gola wyrównującego strzelił Predrag Sikimić.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Dominik Mihaljević z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 55. minucie Cene Kitek został zastąpiony przez Milana Tučicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rudaru w 57. minucie spotkania, gdy Rijad Kobiljar zdobył drugą bramkę. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Rudaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Luka Lovenjak, a murawę opuścił Leon Črnčič.

Zawodnicy MND Tabor Sežana odpowiedzieli strzeleniem gola. W 81. minucie Predrag Sikimić wyrównał wynik meczu.

W 83. minucie Borna Petrović został zmieniony przez Dema Pljavę, co miało wzmocnić zespół Rudaru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivora Horvata na Erika Salkicia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Marko Ristić
37′ 55′ Cene Kitek
Mario Zebić
 57′ Rijad Kobiljar
Louis Marie Rodrigue Bongongui Assougou
78′ Leon Črnčič
Dominik Mihaljević 44′ 74′
 19′ 83′ Borna Petrović
Lazar Milošev71′
30′ Dominik Radić
Jurij Požrl
78′ Luka Lovenjak
Erik Salkić84′
83′ Dem Pljava
Leon Sever74′
Nemanja Tomašević
Stefan Stevanović71′
55′ Milan Tučić
Dino Stančič

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Jedenastka Rudaru zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.