Liga słoweńska - 6. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NK Olimpija Ljubljana 1-0 (0-0)

18 sierpnia na Športni Park Aluminij w Kidričevo odbyło się spotkanie 6. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Aluminij i Olimpii Ljubljanej. Mecz zakończył się zwycięstwem Aluminij 1-0. Na stadionie zasiadło 1 000 widzów.

6. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-08-18 20:15 | Stadion: Športni Park Aluminij | Widzów: 1000 | Arbiter: D. Skomina
NK Aluminij
NK Olimpija Ljubljana
1
0
N. Leko 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała 18 razy i zanotowała siedem porażek, żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Asmir Suljić z zespołu gości. Była to piąta minuta spotkania.

W 33. minucie Asmir Suljić zastąpił Stefana Savicia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Nikola Leko dla drużyny Aluminij. Bramka padła w tej samej minucie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 59. minucie, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Miral Samardžić i Ilii Martinoviciowi.

Chwilę później trener Olimpii Ljubljanej postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Lukę Menalę. Na boisko wszedł Rok Kidrič, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 63. minucie kartkę obejrzał Tomislav Tomić z Olimpii Ljubljanej. W 72. minucie w drużynie Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Vitja Valenčič wszedł za Gorana Brkicia.

Po chwili trener Aluminij postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alena Krajnca wszedł Aljaž Ploj, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Aluminij utrzymać prowadzenie.

Miral Samardžić59′
59′ Ilija Martinović
Goran Brkić72′
79′ Alen Krajnc
Endri Çekiçi
 52′ 84′ Nikola Leko
Asmir Suljić5′ 33′
Dejan Petrovič
Tomislav Tomić63′
Matic Vrbanec
Mario Jurčevič
86′ Jure Matjašič
Luka Menalo61′
Ante Živković
Ante Vukušić
Matija Kovačić
Matija Orbanić
84′ Renato Pantalon
Jan Andrejašič
79′ Aljaž Ploj
Haris Kadrić
86′ David Flakus Bosilj
Rok Kidrič61′

Przewaga drużyny Olimpii Ljubljanej w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.