Liga słoweńska - 5. kolejka 1. SNL: FC Koper - NŠ Mura 1-3 (0-2)

27 września na ŠRC Bonifika odbyło się spotkanie 5. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Koper i NŠ Mura. Starcie zakończyło się zwycięstwem NŠ Mura 3-1. Na stadionie zasiadło 350 widzów.

A. Filipović 47'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy NŠ Mura otworzyli wynik. Już w pierwszych sekundach spotkania na listę strzelców wpisał się Kevin Žižek.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Nardin Mulahusejnović z zespołu gospodarzy. Była to 19. minuta meczu. W 34. minucie Adam Vošnjak został zmieniony przez Stefana Stevanovicia.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna NŠ Mura, zdobywając kolejną bramkę. W 35. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Nino Kouter.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Koper rozpoczął w zmienionym składzie, za Marka Pejicia wszedł Lovre Čirjak.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NŠ Mura w 47. minucie spotkania, gdy Andrija Filipović strzelił trzeciego gola.

Zawodnicy Koper szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie wynik ustalił Nardin Mulahusejnović.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Jan Gorenc
70′ Ivan Borna Jelić Balta
Luka Bobičanec90′
46′ Marko Pejić
Tomi Horvat
34′ Adam Vošnjak
Nino Kouter  35′ 90′
Dare Vrsic
Alen Kozar
Žan Žužek
Andrija Filipović  47′ 72′
 57′ 19′ Nardin Mulahusejnović
Jure Travner
70′ Ivica Guberac
Marko Brkić
Tilen Mlakar
Luka Marič72′
46′ Lovre Čirjak
Kai Cipot85′
Nikola Krajinović
Amadej Maroša90′
34′ Stefan Stevanović
Vito Štrakl90′
Luka Vekić

Zespół NŠ Mura był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Koper przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół NŠ Mura w drugiej połowie wymienił czterech graczy.