Liga słoweńska - 4. kolejka 1. SNL: NK Olimpija Ljubljana - NK Triglav Kranj 4-2 (3-1)

W starciu 4. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 4 sierpnia, drużyna Olimpii Ljubljanej wygrała z Triglavem 4-2 (3-1). Mecz na Stadionie Stožice obejrzało 1 800 widzów.

D. Tijanič 55'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań zespół Olimpii Ljubljanej wygrał 25 razy i zanotował pięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Triglavu w 15. minucie spotkania, gdy Víctor Aliaga strzelił pierwszego gola.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Ante Vukušić.

W 24. minucie kartkę dostał Luka Majcen z drużyny gości.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie Ante Vukušić ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-1.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Olimpii Ljubljanej, zdobywając kolejną bramkę. Po pół godzinie gry trafił Luka Menalo.

W 40. minucie Kristjan Arh zastąpił Toma Žurgę. W 44. minucie sędzia ukarał kartką Tomislava Tomicia, piłkarza Olimpii Ljubljanej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Triglavu rozpoczął w zmienionym składzie, za Elvedina Hericia wszedł Gašper Udovič.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie bramkę kontaktową zdobył David Tijanič.

Prawie natychmiast Mario Jurčevič wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olimpii Ljubljanej, strzelając kolejnego gola w 59. minucie starcia. Chwilę później trener Olimpii Ljubljanej postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Gorana Brkicia. Na boisko wszedł Vitja Valenčič, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 76. minucie Víctor Aliaga został zmieniony przez Qendrima Hasanaja, co miało wzmocnić drużynę Triglavu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Andrejašiča na Denisa Šme w 85. minucie oraz Stefana Savicia na Olivera Kregara w tej samej minucie. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Egzon Kryeziu z Triglavu. Była to 80. minuta meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-2.

Luka Čadež
85′ Jan Andrejašič
Kristjan Arh Česen40′
Frank Bagnack
Žan Kumer
Miral Samardžić
Elvedin Herić46′
62′ Goran Brkić
Egzon Kryeziu80′
Endri Çekiçi
Aleš Mertelj
87′ Stefan Savić
Tilen Mlakar
44′ Tomislav Tomić
Žan Rogelj
 59′ Mario Jurčevič
David Tijanič  55′
 30′ Luka Menalo
Víctor Aliaga Verdú  15′ 76′
 20′, 24′ Ante Vukušić
Luka Majcen24′
Matija Orbanić
Jalen Arko
Ben Gasser
Ožbej Kuhar
85′ Denis Šme
Veron Šalja
87′ Oliver Kregar
Marko Gajič
62′ Vitja Valenčič
Qendrim Hasanaj76′
Haris Kadrić
Gašper Udovič46′
Rok Kidrič
Tom Žurga40′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Triglavu pokazał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.