Liga słoweńska - 4. kolejka 1. SNL: NK Maribor - NK Celje 2-2 (0-1)

W meczu 4. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 19 września, zespół Maribora zremisował z Celje 2-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Ljudski vrt.

J. Novak 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 102 razy. Jedenastka Maribora wygrała aż 51 razy, zremisowała 27, a przegrała tylko 24.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Andrej Kotnik z Maribora. Była to siódma minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celje w 18. minucie spotkania, gdy Mitja Lotrič zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Celje.

W 52. minucie kartką został ukarany Mitja Lotrič, zawodnik Celje.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie Jasmin Mešanović wyrównał wynik meczu.

Po godzinie gry kartkę obejrzał Amir Derviševič z jedenastki gospodarzy. W 71. minucie Mitja Lotrič został zmieniony przez Jakoba Novaka. W tej samej minucie Lan Štravs został zmieniony przez Žana Benedičiča, co miało wzmocnić zespół Celje. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jana Mlakara na Roka Kronavetera.

W 73. minucie arbiter przyznał kartkę Denisowi Marandiciemu z Celje.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jakob Novak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Celje, strzelając kolejnego gola w 78. minucie starcia.

Piłkarze Maribora szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 10 minut przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Rok Kronaveter.

Od 89 minuty boisko opuścili piłkarze Maribora: Amir Derviševič, Aljoša Matko, Jasmin Mešanović, na ich miejsce weszli: Blaž Vrhovec, Andrej Kotnik, Marcos Tavares. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Matica Vrbanca, Luki Kerina zajęli: Nino Pungaršek, Mićo Kuzmanović. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Lan Štravs71′
62′ 89′ Amir Derviševič
Matic Vrbanec90′
Rudi Vancaš Požeg
Ivan Božić
89′ Aljoša Matko
Filip Dangubić
 57′ 89′ Jasmin Mešanović
Luka Kerin90′
77′ Jan Mlakar
Advan Kadušić
89′ 7′ Andrej Kotnik
Domantas Antanavičius
77′  80′ Rok Kronaveter
Žan Benedičič71′
Rene Mihelič
Jakob Novak71′  78′
Aleks Pihler
Nino Pungaršek90′
89′ Blaž Vrhovec
Gašper Koritnik
89′ Marcos Magno Morales Tavares
Mićo Kuzmanović90′

Przewaga drużyny Maribora w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.