Liga słoweńska - 4. kolejka 1. SNL: NK Domžale - MND Tabor Sežana 3-1 (1-1)

W meczu 4. kolejki słoweńskiej 1. SNL, który rozegrany został 20 września, zespół Domžale zwyciężył z MND Tabor Sežana 3-1 (1-1). Mecz na Športni Park obejrzało 150 widzów.

C. Rovas 27'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć drużyna MND Tabor Sežana wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Żaden pojedynek nie zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ivana Makoveca z Domžale, a w 18. minucie Kevina Grobry'ego z drużyny przeciwnej.

Tymczasem piłkarze MND Tabor Sežana nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie bramkę zdobył Christos Rovas.

Zespół Domžale nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Senijad Ibriczić.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Domžale w 58. minucie spotkania, gdy Tamar Svetlin strzelił drugiego gola. W 61. minucie za Kevina Grobry'ego wszedł Mihael Briški.

W tej samej minucie w drużynie MND Tabor Sežana doszło do zmiany. Fahd Ndzengue wszedł za Christosa Rovasa.

Niedługo później Tamar Svetlin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Domžale, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie starcia. Od 73 minuty boisko opuścili zawodnicy Domžale: Matej Podlogar, Dario Kolobaric, Tamar Svetlin, Janez Pišek, na ich miejsce weszli: Mattias Käit, Predrag Sikimić, Tonći Mujan, Kim Dohyun. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maria Babicia, Aldaira, Marka Krivičiča zajęli: Leon Sever, Jakoslav Stankovic, Marko Vukelič.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Markowi Krivičičowi z jedenastki gości. Była to 87. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Jan Koprivec
14′ Ivan Makovec
Mario Babić81′
 29′ Senijad Ibriczić
Kevin Grobry Doukoure18′ 61′
90′ Janez Pišek
Marko Krivičič87′ 90′
 58′, 72′ 81′ Tamar Svetlin
Aldair Adulai Djaló Baldé90′
73′ Dario Kolobaric
Dominik Mihaljević
73′ Matej Podlogar
Leon Sever81′
73′ Mattias Käit
Jakoslav Stankovic90′
90′ Dohyun Kim
Fahd Richard Ndzengue Moubeti61′
Til Mavretič
Marsel Stare
81′ Tonći Mujan
Marko Vukelič90′
73′ Predrag Sikimić

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka MND Tabor Sežana w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.