Liga słoweńska - 4. kolejka 1. SNL: NK Bravo - FC Koper 0-0

19 września na Športni Park Šiška w Lublanie odbył się pojedynek 4. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami NK Bravo i Koper. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

4. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-09-19 15:45 | Stadion: Športni Park Šiška | Widzów: 400 | Arbiter: A. Matković
NK Bravo
FC Koper
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 20. minucie Goran Jozinović zastąpił Nikolę Krajinovicia.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w zespole Koper doszło do zmiany. Ivan Jelić wszedł za Dare'a Vrsica. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Koper rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stefana Stevanovicia wszedł Adam Vošnjak. W 48. minucie kartką został ukarany Vanja Drkušić, piłkarz gospodarzy.

Niedługo później trener NK Bravo postanowił wzmocnić formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Marka Španringa. Na boisko wszedł Almin Kurtovič, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Michele Šego został zmieniony przez Nina Žugelja, a za Lukę Žinkę wszedł na boisko Rok Maher, co miało wzmocnić drużynę NK Bravo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateja Palczicza na Lukę Badžima oraz Nardina Mulahusejnovicia na Lukę Vekicia. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Koper: Adamowi Vošnjakowi w 69. i Nikoli Krajinović w 89. minucie.

Denis Cerovec
48′ Vanja Drkušić
Goran Jozinović20′
61′ Mark Španring
Marko Pejić
68′ Luka Žinko
Dare Vrsic45′
Rok Kidrič
Žan Žužek
Mustafa Nukić
Nardin Mulahusejnović66′
61′ Michele Šego
Stefan Stevanović46′
Matija Orbanić
David Adam
Marko Klemenčič
Luka Badžim66′
61′ Almin Kurtovič
Ivan Borna Jelić Balta45′
Matevž Matko
Žan Bešir
Gal Primc
Ivica Guberac
68′ Rok Maher
Tilen Mlakar
Miha Kancilija
Adam Vošnjak46′ 69′
Chan-woo Kim
Nikola Krajinović20′ 89′
61′ Nino Žugelj
Luka Vekić66′

Pomimo wyraźnej przewagi zespołu NK Bravo nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona aż 10 celnych strzałów. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Koper. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Koper przyznał dwie.

Zespół NK Bravo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości dokonała pięciu zmian.