Liga słoweńska - 4. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NK Olimpija Ljubljana 1-0 (0-0)

20 września na Športni Park Aluminij w Kidričevie odbyło się spotkanie 4. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Aluminij i Olimpii Ljubljanej. Mecz zakończył się zwycięstwem Aluminij 1-0. Pojedynek obejrzało 250 widzów.

4. kolejka Słowenia - 1. SNL
2020-09-20 18:00 | Stadion: Športni Park Aluminij | Widzów: 250 | Arbiter: D. Peric
NK Aluminij
NK Olimpija Ljubljana
1
0
J. Matjašič 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Olimpii Ljubljanej wygrała aż 21 razy, a przegrała tylko dziewięć.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Olimpija Ljubljana: Đorđe Ivanoviciowi w 22. i Mihailowi Caimacovowi w 25. minucie.

Drugą połowę drużyna Olimpii Ljubljanej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mihaila Caimacova wszedł Gal Kurež. W 64. minucie za Mihaela Klepača wszedł Jure Matjašič.

Trener Olimpii Ljubljanej postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Endriego Çekiçiego i na pole gry wprowadził napastnika Ante Vukušicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aluminij w 72. minucie spotkania, gdy Jure Matjašič strzelił pierwszego gola. Między 76. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Olimpii Ljubljanej i jedną drużynie przeciwnej.

Między 77. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Olimpii Ljubljanej: Nik Kapun, Denis Šme, Đorđe Ivanović, na ich miejsce weszli: Enrik Ostrc, Dražen Bagarić, Jakov Blagaić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tilena Pečnika, Davida Flakusa zajęli: Filip Kukuličić, Marko Maletić. W 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Miral Samardžić z drużyny Olimpii Ljubljanej i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 76. minucie.

Endri Çekiçi64′
81′ Lovro Grajfoner
Timi Elšnik
Lucas Mario Horvat
Nik Kapun77′
64′ Mihael Klepač
Michael Pavlovič
80′ Tilen Pečnik
Đorđe Ivanović22′ 87′
87′ David Flakus Bosilj
Angel Stefanov Lyaskov
80′ Filip Kukuličić
Dražen Bagarić77′
87′ Marko Maletić
Jakov Blagaić87′
64′  72′ Jure Matjašič
Gal Kurež46′

Ante Vukušić64′

Zespół Aluminij zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Aluminij pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Olimpii Ljubljanej w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.