Liga słoweńska - 36. kolejka 1. SNL: NK Krško - ND Gorica 3-2 (1-1)

25 maja na Štadion Matije Gubca odbył się mecz 36. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Krško i Goricy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Krško 3-2. Na stadionie stawiło się 150 widzów.

36. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-05-25 17:55 | Stadion: Štadion Matije Gubca | Widzów: 150 | Arbiter: A. Matković
A. Hodžić 10',68'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań jedenastka Krško wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Adis Hodžić.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Luka Vekić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Daniel Štefulj z Krško. Była to 39. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Krško rozpoczęła w zmienionym składzie, za Žana Florjanca wszedł Karlo Majić. Także zespół Goricy wyszedł w zmienionym składzie, za Marka Guliča wszedł Kosovar Basholli. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia ukarał kartką Leona Mariniča, piłkarza Goricy.

W 62. minucie Leon Marinič zastąpił Gorana Trivunovicia. W tej samej minucie w jedenastce Krško doszło do zmiany. Robert Jandrek wszedł za Estera Soklera.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Krško przyniosły efekt bramkowy. W 67. minucie Mario Cetina dał prowadzenie swojej drużynie.

W 68. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Adis Hodžić z Goricy. W 74. minucie w zespole Goricy doszło do zmiany. Kristjan Vodopivec wszedł za Žana Lebana.

A trener Krško wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Kovačiča. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Sandi Ogrinec. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Vladimir Oršolić z zespołu gości.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 88. minucie wynik ustalił Ante Kordić.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukę Volariča z Krško, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Adela Halilovicia z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Uroš Likar
39′ Daniel Štefulj
Adel Halilović90′
 67′ Mario Cetina
Adis Hodžić  10′, 68′
46′ Žan Florjanc
Alen Jogan
78′ Sandi Ogrinec
Amadej Marinič
62′ Ester Sokler
Vladimir Oršolić79′
 29′ Luka Vekić
Leon Marinič50′ 62′
89′ Luka Volarič
Mark Gulič46′
Tomaž Zakrajšek
Nik Jermol
 88′ Ante Kordić
Kosovar Basholli46′
62′ Robert Jandrek
Goran Trivunović62′
78′ David Kovačič
Kristjan Vodopivec Cvijanović74′
46′ Karlo Igor Majić

Marin Perić

Arbiter wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Krško, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.