Liga słoweńska - 36. kolejka 1. SNL: NK Domžale - NK Maribor 2-1 (2-1)

25 maja na Športni Park odbyło się spotkanie 36. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Domžale i Maribora. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Domžale 2-1. Na stadionie zasiadło 1 200 widzów.

36. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-05-25 15:45 | Stadion: Športni Park | Widzów: 1200 | Arbiter: N. Kajtazović
L. Zahovič 12'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 78 meczów drużyna Maribora wygrała 34 razy i zanotowała 18 porażek oraz 26 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy Maribora nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Luka Zahovič. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego osiemnaste trafienie w sezonie.

W 25. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Maribora Aleksander Rajčevič.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Domžale przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie wynik ustalił Amedej Vetrih.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Drugą połowę drużyna Maribora rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aleksandra Rajčeviča wszedł Amir Derviševič. Między 50. a 58. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

W 59. minucie Tilen Pečnik zastąpił Slobodana Vuka. W 64. minucie w jedenastce Maribora doszło do zmiany. Martin Kramarič wszedł za Aleksa Pihlera. A kibice Domžale nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mateja Podlogara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Tonći Mujan.

Po chwili trener Maribora postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Marcos Tavares, a murawę opuścił Jasmin Mešanović. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 83. minucie w jedenastce Domžale doszło do zmiany. Žan Žužek wszedł za Nermina Hodžicia.

Kenan Pirić
78′ Tilen Klemenčič
Saša Ivković
55′ Darrick Morris
Denis Klinar
Matija Rom
Žan Kolmanič
Gregor Sikošek
Aleksander Rajčevič 25′ (samob.) 46′
58′ Adam Gnezda Čerin
Alexandru Crețu88′
83′ Nermin Hodžić
Dino Hotič
 38′ 50′ Amedej Vetrih
Aleks Pihler64′
73′ Tonći Mujan
Blaž Vrhovec90′
Shamar Nicholson
Jasmin Mešanović74′
59′ Tilen Pečnik
Luka Zahovič  12′
Ajdin Mulalić
Jasmin Handanovic
83′ Žan Žužek
Mitja Viler
73′ 88′ Matej Podlogar
Amir Derviševič46′
59′ Slobodan Vuk
Martin Kramarič64′

Gregor Bajde

Marcos Magno Morales Tavares74′

Nardin Mulahusejnović

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Maribora wręczył dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.