Liga słoweńska - 36. kolejka 1. SNL: NK Aluminij - NK Olimpija Ljubljana 1-0 (1-0)

25 maja na Športni Park Aluminij w Kidričevo odbyło się spotkanie 36. kolejki słoweńskiej 1. SNL pomiędzy drużynami Aluminij i Olimpii Ljubljanej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Aluminij 1-0. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

36. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-05-25 17:55 | Stadion: Športni Park Aluminij | Widzów: 300 | Arbiter: D. Smajc
NK Aluminij
NK Olimpija Ljubljana
1
0
A. Krajnc 45'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki drużyna Olimpii Ljubljanej wygrała 18 razy i zanotowała sześć porażek, żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Alen Krajnc dla drużyny Aluminij. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Aluminij.

Trener Olimpii Ljubljanej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Stefan Savić, a murawę opuścił Asmir Suljić. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Dejan Petrovič z zespołu gospodarzy. Była to 59. minuta pojedynku.

W 62. minucie za Marka Putinčanina wszedł Adam Jakupovič. W 72. minucie Antonio Lukanović został zmieniony przez Harisa Kadricia, co miało wzmocnić drużynę Olimpii Ljubljanej. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aljaža Ploja na Marcela Čermáka w 77. minucie oraz Jure Matjašiča na Davida Bosilja w tej samej minucie. Trener Aluminij wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nikolę Lekę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lucas Horvat.

Eric Boakye
77′ Aljaž Ploj
Mirza Mujčić
18′ 90′ Lucas Mario Horvat
Dino Sztiglec24′
 45′ Alen Krajnc
Oliver Kregar
Nik Marinšek
Marko Putinčanin62′
Luka Petek
Asmir Suljić46′
59′ Dejan Petrovič
Vitja Valenčič
Matic Vrbanec
Rok Kidrič
90′ Jure Matjašič
Antonio Lukanović45′ 72′
Matija Kovačić
Matija Orbanić
77′ Marcel Čermák
Ben Gasser
90′ Nikola Leko
Endri Çekiçi
90′ David Flakus Bosilj