Liga słoweńska - 34. kolejka 1. SNL: Rudar Velenje - NK Olimpija Ljubljana 1-2 (1-0)

W spotkaniu 34. kolejki słoweńskiej 1. SNL, które rozegrane zostało 18 maja, zespół Rudaru przegrał z Olimpiją Ljubljaną 1-2 (1-0). Mecz na Štadion Ob Jezeru w Velenje obejrzało 500 widzów.

34. kolejka Słowenia - 1. SNL
2019-05-18 15:15 | Stadion: Štadion Ob Jezeru | Widzów: 500 | Arbiter: A. Borošak
Rudar Velenje
NK Olimpija Ljubljana
1
2
M. Tučić 24'
E. Çekiçi 52',76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 66 razy. Jedenastka Olimpii Ljubljanej wygrała aż 31 razy, zremisowała 18, a przegrała tylko 17.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę dostał Asmir Suljić z Olimpii Ljubljanej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rudaru w 24. minucie spotkania, gdy Milan Tučić zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Między 26. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Olimpii Ljubljanej i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rudaru.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jana Andrejašiča z Olimpii Ljubljanej, a w 51. minucie Damjana Trifkoviča z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Olimpii Ljubljanej w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie Endri Çekiçi wyrównał wynik meczu.

Po chwili trener Rudaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Anže Pišek, a murawę opuścił Leon Črnčič. Po chwili trener Olimpii Ljubljanej postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Harisa Kadricia. Na boisko wszedł Rok Kidrič, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 70. minucie Damjan Trifkovič został zmieniony przez Nejca Pušnika.

W 72. minucie w drużynie Olimpii Ljubljanej doszło do zmiany. Eric Boakye wszedł za Jana Andrejašiča. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Robertowi Pušaverowi, zawodnikowi gospodarzy.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Endri Çekiçi z Olimpii Ljubljanej. W 81. minucie Josip Tomašević został zmieniony przez Dominika Radicia, co miało wzmocnić jedenastkę Rudaru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Endriego Çekiçiego na Olivera Kregara.

W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vitję Valenčič z Olimpii Ljubljanej, a w 88. minucie Klemena Bolhę z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Nejc Vidmar
88′ Klemen Bolha
Jan Andrejašič50′ 72′
41′ David Hrubik
Frank Bagnack
73′ Robert Pušaver
Vitalijs Maksimenko44′
Žiga Škoflek
Endri Çekiçi  52′, 76′ 32′ 84′
81′ Josip Tomašević
Stefan Savić
David Arap
Asmir Suljić15′
Rijad Kobiljar
Tomislav Tomić26′
51′ 70′ Damjan Trifkovič
Vitja Valenčič87′
61′ Leon Črnčič
Mario Jurčevič
 24′ Milan Tučić
Mirza Mujčić
61′ Anže Pišek
Dino Sztiglec
70′ Nejc Pušnik
Oliver Kregar84′
81′ Dominik Radić
Rok Kidrič68′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Olimpii Ljubljanej pokazał sześć.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.